معرفی دوره آموزش بلفاروپلاستی پلک

اگر به دنبال آموزش بلفاروپلاستی هستید، ابتدا یک تعریف کوتاهی از آن داشته باشیم.عمل بلفاروپلاستی چیست ؟ بلفاروپلاستی پلک یکی از جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک است که برای برداشتن پف پلک چشم، اصلاح افتادگی پلک ها و برداشتن پوست اضافی اطراف چشم ها می باشد. در افرادی که سن بالایی دارند و همچنین میانسالان این عمل بسیار مورد استقبال قرار گرفته و می خواهند برای رفع این موارد از بلفاروپلاستی استفاده کنند.

از این رو شما با حضور در دوره آموزش تخصصی بلفاروپلاستی پلک و فراگیری آن می توانید بازار کار مناسبی داشته باشید. مواردی که شما در این دوره آموزش می بینید شامل آموزش آناتومی چشم، مراحل انجام بلفاروپلاستی، مراقبت های قبل و بعد و … می باشد. شما میتوانید آموزش خصوصی بلفاروپلاستی را به صورت خصوصی و یا کلاس گروهی تجربه کنید. ما به صورت کامل نحوه عمل بلفاروپلاستی را برای شما توضیح خواهیم داد. ما در این دوره وسایل مورد نیاز عمل بلفاروپلاستی را نیز به شما معرفی میکنیم.

 

دوره آموزش تخصصی بلفاروپلاستی پلک

✨سر فصل های دوره آموزش بلفاروپلاستی پلک

 • نحوه طراحی پلک
 • نحوه سرکردن پوست
 • آناتومی پلک
 • معرفی ابزار ها
 • نحوه برش مناسب
 • مراقبت های قبل از کار
 • مراقبت های بعد از کار
 • استریل کردن مناسب ابزار
 • نخ بخیه مناسب و آموزش کشیدن بخیه بلفاروپلاستی
 • نحوه سوچور زدن
 • عمق مناسب
 • تمامی بایدها ونبایدهای کار

هزینه دوره آموزش بلفاروپلاستی

قیمت آموزش بلفاروپلاستی یک مبلغ مشخصی نیست . چرا که  مدرس ، زمان دوره ، شهر برگزار کننده و… بر قیمت آن موثر است. شما میتوانید برای دریافت قیمت آموزش جراحی پلک با کارشناسان ما در آکادمی باران رحمتی 09395934545 – 09366128808 در تماس باشید.

بلفاروپلاستی و انواع آن 

بلفاروپلاستی یکی از عمل‎ های زیبایی است که بر روی از بین بردن پف زیر چشم و افتادگی پلک تمرکز دارد و موجب جوانتر نشان داده شدن چشمان می‌شود. نحوه انجام این عمل بسته به مشکل بیمار متفاوت است. آموزش جراحی پلک پایین : به منظور رفع افتادگی پلک پایین، این ناحیه بی حس شده و به واسطه برش دادن قسمتی از پلک، پوست اضافی پلک پایین برداشته و سپس بخیه زده می‎شود. این کار افزون بر رفع افتادگی پلک پایین، موجب از بین رفتن چین و چروک‎های زیر چشم نیز می‏شود.

 1. رفع افتادگی پلک بالا : انجام عمل بلفاروپلاستی پلک بالا نیز همانند انجام آن برای پلک پایین است. با این تفاوت که برش در پلک بالا ایجاد شده و پوست اضافی پلک بالا برداشته می‎شود.
 2. رفع پف زیر چشم و آموزش بخیه بلفاروپلاستی: برای انجام این مورد ابتدا ناحیه زیر چشم بی حس شده و سپس جراح به واسطه ایجاد برشی در زیر چشم، پوست و چربی اضافی را برداشته و سپس آن ناحیه را بخیه می‎زند. گاهی مواقع برای صاف شدن بیشتر پوست از فیلر نیز استفاده می‎شود.

لازم به ذکر است که این عمل تنها جنبه زیبایی نداشته و برای رفع افتادگی شدید پلک و بهبود بینایی نیز انجام می‎شود. حال اگر شما به این حرفه علاقه‌مندید و قصد شرکت در دوره آموزش بلفاروپلاستی در یزد را دارید، ما به شما ثبت نام در آکادمی باران رحمتی را پیشنهاد می‎کنیم. اگر علاقمند به آموزش کاشت مو با مدرک هستید کلیک کنید.

مزایای بلفاروپلاستی

 • نتایج طولانی مدت: نتایج این عمل بین 7 الی 15 سال دوام دارند و پس از 2 الی 3 هفته خود را نمایش می‎دهند.
 • افزایش اعتماد به نفس: با انجام هرگونه عمل زیبایی، به دلیل افزایش زیبایی فرد، اعتماد به نفس او نیز افزایش پیدا می‎کند.
 • افزایش میدان دید: با رفع افتادگی پلک، میدان دید وسیع‎تر می شود. این موضوع برای افرادی که افتادگی پلک شدید دارند، ملموس‌تر است.
 • رفع مشکلات بینایی: برخی از افراد دچار افتادگی شدید پلک هستند و از همین رو، دارای یکسری مشکلات بینایی می‎باشند. این افراد با انجام این عمل می‎توانند از این مشکلات رهایی پیدا کنند و دید خود را بهبود بخشند.
 • ایجاد حداقل جای زخم: برای انجام این عمل برش‎های بسیار کوچکی ایجاد می‎شود که به سرعت بهبود پیدا کرده و از بین می‎روند. به همین جهت نگرانی از بابت ایجاد جای زخم وجود نخواهد داشت. البته این در صورتی که است که پزشک جراح فردی متخصص باشد و در غیر این صورت، ممکن است که برش‎های نامناسب و بدی ایجاد شود و در نتیجه جای زخم آنها باقی بماند.

محتوای پیشنهادی : اگر علاقمند به آموزش تخصصی تزریق بوتاکس با مدرک هستید کلیک کنید.

تصاویر قبل و بعد  بلفاروپلاستی پلک

قبل و بعد جراحی زیبایی پلک
قبل و بعد بلفاروپلاستی پلک

عوارض بلفاروپلاستی

از عوارض عمل جراحی زیبایی پلک میتوان به موارد زیر اشاره کرد ، اما باید بگوییم شما با دریافت آموزش جراحی بلفاروپلاستی از عوارض احتمالی تا حدودی جلوگیری کنید:

 • ایجاد جای زخم: در صورت برش نادرست جراح، عدم رعایت مراقبت‏های پس از عمل، استفاده از نخ‎های بی کیفیت و نامرغوب بخیه و عدم تخصص پزشک، این عارضه ایجاد می‌گردد.
 • سوزش و یا خارش چشمان: همانطور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، این عمل به چشم‏ها فشار وارد می‎کند. به همین جهت پس از انجام آن ممکن است چشمان دچار سوزش و یا خارش شوند که کاملا طبیعی بوده و موقت است.
 • جوش در محل بخیه: پس از گذشت چند روز پس از عمل ممکن است نواحی اطراف چشم جوش‏های سر سفید بزنند. این عارضه موقتی است و جای نگرانی ندارد.
 • ترشح اشک: ترشح اشک زیاد پس از عمل یکی از عوارض شایع و موقت بوده که پس از مدّتی، از بین می‎رود. با این حال ترشح زیاد اشک در برخی مواقع ممکن است منجر به عفونت گردد. به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام بروز این عارضه از گاز استریل برای رفع آن استفاده کنید.
 • مشکل در خوابیدن: در برخی مواقع جراح که از دانش کافی این کار برخوردار نبوده و پوست پلک‎ها را بیش از حد نیاز بر می‌دارد. این موضوع سبب بسته نشدن کامل چشم‎ها می‎شود. واضح است که اگر چشم‎ها نتوانند به‎طور کامل بسته شوند، در خوابیدن نیز مشکل ایجاد می شود.
 • حساسیت زیاد به نور آفتاب: پس از این عمل چشمان به شدت حساس شده و به نور آفتاب واکنش نشان می‌دهند. به همین جهت پس از انجام عمل باید از عینک آفتابی استفاده کرد.
 • خشکی چشم: در برخی مواقع چشم‌ها نه تنها دچار ترشح زیاد اشک نمی‌شوند، بلکه اصلا هیچگونه اشکی ترشح نمی شود. در نتیجه چشم‌ها خشک می‌شوند. در این مواقع باید از قطره چشم استفاده کرد. توجه داشته باشید که مصرف هرگونه دارو پس از عمل بلفاروپلاستی باید با مشورت پزشک انجام شود. مصرف سر خود دارو، ممکن است عوارض شدیدتری را به همراه آورد.
محتوای پیشنهادی : چنانچه علاقمند به آموزش تزریق ژل و فیلر با مدرک هستید کلیک کنید.

کتاب آموزش بلفاروپلاستی

شما بعد از آموزش عمل بلفاروپلاستی یک فایل آموزشی به صورت ویدویی ( فیلم آموزش بلفاروپلاستی) و فایل متنی دریافت میکنید.

آموزش عملی بلفاروپلاستی

دوره آموزش جراحی زیبایی پلک ، در مجوعه آکادمی باران با دو ویژگی عالی برگزار میشود که این ویژگی ها میتواند آن را از دیگر مجموعه ها متمایز کند :

Hands On: در آموزش هندزآن بلفاروپلاستی شما میتوانید کیس مناسب را آورده و زیر نظر استاد دوره ، تمرینات را انجام دهید ، این آموزش میتواند در یادگیری شما تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

observation: در آموزش آبزرو شما میتوانید زمانی که استاد آموزش را روی کیس انجام میدهد ، مشاهده کنید و مشکلات و سوالات خود را بپرسید .

چه کسانی می‌توانند در کارگاه آموزش بلفاروپلاستی شرکت کنند؟

یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده میشود این است که ، چه کسانی مجاز به شرکت در کارگاه دوره آموزشی بلفاروپلاست هستند؟ در پساخ به این سوال باید بگوییم، همانطور که میدانید عمل زیبایی پلک یک روش درمان تهاجمی است و باید توسط افرادی که  با آناتومی و فیزیولوژی پوست و چشم و سیستم ایمنی آشنایی داشته باشند، انجام شود. همچنین دانستن روش های درمان برای فرد الزامی است. به همین خاطر تنها پزشکان با ارائه ی مدرک تحصیلی خود میتوانند در زمینه ی آموزش بلفاروپلاستی فعایت کنند.

سوالات متداول زیباجویان 

بله شما برای انجام این کار نیاز به وسایل تخصصی مانند لیزر و.. دارید که لیست آن را در سرفصل های آموزشی بلفاروپلاستی داریم و به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

شما بعد از گذراندن دوره ی آموزشی جراحی زیبایی پلک در آکادمی باران رحمتی ، مدرک معتبر دریافت میکنید که قابل ترجمه است و میتوانید بعد از دریافت آن مشغول به کار شوید.

بله شما دوره ی دو روزه به همراه رفع اشکال رایگان دارید.

4.9/5 - (8 امتیاز)