یکی از دوره‌‎های آموزشی  پر طرفدار در تبریز، دوره آموزش کاشت مو در تبریز می‌باشد که ما امروز قصد داریم به معرفی این دوره بپردازیم. کاشت مو یکی از راه‌های مدرن برای مقابله با مشکل ریزش مو و تاسی سر است که نتایج طبیعی داشته و اگر به درستی انجام شود، با موی طبیعی فرق چندانی نخواهد داشت.

از آنجایی که تعداد مراجعه کنندگان عمل کاشت مو زیاد است، این عمل نیز از درآمد خوبی برخوردار بوده و علاقه‌مندان می توانند پس از گذراندن دوره‎ آموزش کاشت مو ، در این حرفه مشغول به کار شوند.

روش های کاشت مو در تبریز

همانطور که در بالا گفتیم ، کاشت مو یک روش درمانی برای ریزش مو و تاسی سر است که از طریق کاشت فولیکول‌های مو صورت می‌گیرد. کاشت فولیکول‌ها می‌تواند به چندین روش انجام شود. که هرکدام از این روش‌ها، ویژگی‌های مخصوص خود را داشته و زمان و هزینۀ متفاوتی را نیز صرف می‎کنند. برخی از این روش‌ها که در دوره آموزش کاشت مو در تبریز ذکر شده ‎اند، که در زیر به آن ها اشاره میکنیم :

روش FUT

در این روش بخشی از قسمت بانک مو (محل برداشت فولیکول‌ها که معمولا در سر قرار دارد) به صورت نواری جدا شده و به قسمت‎های کوچکتری به نام گرافت تقسیم می‌شود. این گرافت‌ها در سوراخ‌هایی که جراح در محل موردنظر ایجاد کرده، کاشت می‎شوند. از آنجایی که در این روش مقدار زیاد فولیکول باهم و همزمان کاشت می‎شوند، وقت کمتری صرف شده و در نتیجه هزینۀ آن نیز پایین تر است. از آنجایی که در این روش فولیکول‌ها به صورت نواری جدا می‌شوند، امکان ایجاد زخم و اسکار در قسمت بانک مو وجود دارد.

روش FIT

در این روش، فولیکول‌ها به صورت دانه دانه، جدا و کاشت می‎شوند. در نتیجه جای زخمی بعد از عمل وجود نخواهد داشت و موها پس از رشد حالت طبیعی خود را حفظ می‎کنند.

برای کاشت فولکیول‎ها با این روش، زمان زیاد و دقّت زیادی صرف می‌شود. در نتیجه این روش از هزینۀ بالاتری برخوردار است. فولیکول‌های کاشت شده با این روش کیفیت نسبتا پایینی دارند و در نتیجه خطر ریزش مو پس از عمل وجود دارد.

نمونه آموزش کاشت مو در تبریز به روش fit

روش BHT

این روش مناسبی برای افرادی است که به‌طور کامل موهای سر خود را از دست داده‌اند و یا بانک موی مناسب و قوی ندارند. چرا که در این روش به جای استفاده از فولیکول‎های سر، از فولیکول‌های دیگر نقاط بدن استفاده می‌شود.

روش SUT

در این روش برخلاف موارد قبلی، مراحل کاشت و استخراج فولکیول تماما توسط دستگاه انجام می‌شود. همچنین در این روش به منظور جلوگیری از مرگ و از بین رفتن فولیکول‎ها، به محض استخراج، گرافت‌ها فریز می‎شوند. این روش مزایا بسیاری داشته و همچنین عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاهتری دارد. از مزایا این روش می‌توان به عدم داشتن درد و خونریزی، عدم نیاز به جراحی و همچنین کاشت تعداد زیاد فولیکول به‌طور همزمان اشاره کرد. از آنجایی که در این روش تمامی مراحل توسط دستگاه انجام شده و پزشک مربوطه تنها بر روی فرآید کاشت و استخراج فولیکول‌ها نظارت می‌کند، هزینۀ آن نسبت به موارد پیشین کمی بالاتر می‎باشد.

روش MicroFIT

این روش مانند روش قبلی می‎باشد. با این تفاوت که در این روش، فولیکول‎ها به صورت دانه دانه و تکی استخراج می‌شوند و دقّت بالاتری هنگام کاشت به کار می‎رود. در این روش آسیب خیلی کمی به فولیکول‌ها وارد می‌شود و دیگر خبری از تراشیدن سر، خونریزی، جراحی و درد نیست. توجه داشته باشید که این روش مناسبی برای افرادی که زخم‌های کلوئیدی و یا بانک موی ضعیفی دارند، نمی‎باشد.

روش SAFER

این روش جزء امن ترین روش‌های کاشت مو می‌باشد و تمامی مراحل آن توسط دستگاه انجام می‎شود. از مزایا این روش می‎توان به بازدهی بالا، دقّت زیاد، دوران نقاهت کوتاه مدّت، حداقل آسیب وارده به فولیکول‎ها و هزینۀ پایین اشاره کرد.تقریبا می‎توان گفت که این روش هیچگونه عیبی ندارد.  یکی از روش های پرطرفدار در دوره یادگیری کاشت مو در شیراز نیز همین رو است.

روش پرینتر سه بعدی

این روش جزء مدرنترین و پیشرفته‌ترین روش‎های کاشت مو در تبریز محسوب می‌شود. در آن ساختارهای مو توسط دستگاه‎های مخصوص چاپ سه بعدی، ساخته و سپس کاشت می‎شوند. این روش نسبت به باقی روش‎های نام برده شده، هزینۀ بیشتری دارد.

تاکنون ما برخی از روش‌های رایج کاشت مو را مورد بررسی قرار داده ‎ایم، امّا توجه داشته باشید که کاشت مو روش ‎های متعددی داشته که تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود. یک فرد متخصص در زمینه کاشت مو، تمامی این روش‎ها را به ‎طور کامل بلد و به آنها مسلط است. شما برای اینکه بتوانید به همچین فردی تبدیل شوید، پیش از آن نیاز است که یک سری دوره‌های مربوط به کارگاه آموزش کاشت مو در تبریز را بگذرانید. این دوره ها توسط مراکز مختلفی برگزار می شود. یکی از بهترین و معتبرترین این مراکز، آکادمی باران رحمتی می‎باشد که شما می‌توانید از طریق راه های ارتباطی با این مرکز، در دوره‌های مربوطه شرکت نمایید.

فواید کاشت مو

یکی از مطالب ذکر شده دوره آموزش کاشت مو در تبریز، فواید و مزایا کاشت مو است. حال به منظور آشنایی بیشتر شما با مباحث این دوره، برخی از این موارد را در ادامه آورده ‎ایم:

 • رشد و بازیابی موها: کاشت مو روشی برای رشد مجدد موهای از دست رفته است که نتایجی طبیعی داشته و از آن به عنوان روشی برای پرپشت کردن موها نیز یاد می‎شود.
 • عدم نیاز به جراحی های متعدد: کاشت مو در یک مرحله و تنها یکبار انجام می‎شود و احتیاجی به انجام جراحی‎ های متعدد ندارد. البته این در صورتی است که عمل کاشت به درستی انجام شود و در غیر این صورت، فرد مجبور به انجام دوباره عمل کاشت مو است.
 • نتایج همیشگی: از دیگر مزایا این عمل نتایج همیشگی آن است که از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و در حالت معمول همیشگی هستند و از بین نمی‎روند.
 • ظاهر طبیعی: از آنجایی که هنگام کاشت از فولیکول‎ های بدن فرد استفاده می‎شود، رنگ، شکل، نوع، ضخامت و سایر ویژگی‌های موهای رشد کرده با سایر موهای فرد یکسان بوده و در نتیجه ظاهری طبیعی ایجاد می‌شود.
 • پوشاندن جراحات سر: اگر موهای سر به دلیل وارد شدن آسیب به آنها و یا سوختن پوست سر از بین بروند، معمولا فولیکول‌های آن قسمت نابود گشته و رشد خود را از دست می‌دهند. همچنین علاوه بر این مورد، جای زخم و یا سوختگی از بین نمی‌رود و باعث ایجاد ظاهری نامطلوب برای فرد می‌شود. کاشت مو یک روش مناسب برای اینگونه افراد است. به واسطه آن هم می‌توانند جراحات سر خویش را بپوشانند و هم شاهد رشد مجدد موهایشان باشند.

عوارض کاشت مو

کاشت مو افزون بر یکسری مزایا و فواید، دارای عوارضی نیز هست که تمامی آنها در دوره آموزش کاشت مو در تبریز ذکر شده‌اند. برخی از این عوارض در ادامه آورده شده‎اند:

 • بی‌حسی سر: اگر برای انجام عمل کاشت مو پوست سر تراشیده شود، عصب‌ها برای مدتّی از بین رفته و در نتیجه پوست سر بی‌حس می‌شود.
 • درد: این عارضه جزء شایعترین عوارض این عمل بوده که برای رفع آن می توان از مسکن استفاده نمود. توجه داشته باشید که مصرف مسکن و هرگونه داروی دیگری باید زیر نظر پزشک و با تجویز او صورت گیرد.
 • سکسکه: اگر عصب‌ها در حین کاشت مو آسیب ببینند، ممکن است باعث ایجاد سکسکه در فرد شود. این عارضه موقت بوده و جای نگرانی ندارد.
 • رشد موهای زیر پوستی: در صورتی که فولیکول‌های کاشته شده در زیر پوست رشد کنند، این عارضه بروز پیدا می‌کند و باعث ایجاد ظاهری نامطلوب برای فرد می‌شود.
 • افتادگی پوست سر: در برخی روش های کاشت مو ممکن است پوست سر بیمار دچار افتادگی شود و ظاهر نامطلوبی ایجاد کند. این عارضه معمولا موقتی است و بعد از مدّتی از بین می‎رود. امّا اگر پس از گذشت چند هفته این عارضه از بین نرفت، باید به پزشک مراجعه شود. افتادگی پوست سر به مدت زیاد و طولانی مدت نشانۀ عدم تخصص پزشک و درست صورت نگرفتن عمل کاشت مو است.
 • ایجاد کیست‌های بنفش رنگ: یکی از عوارض موقتی این عمل، ایجاد کیست‎های بنفش رنگ بر روی پوست سر و محل کاشت فولیکول است که بعد از مدتی معمولا از بین می‎رود.
 • غیرقابل بازگشت بودن: نتایج این عمل ماندگاری بالایی داشته و همیشگی است در نتیجه امکان از بین بردن نتایج عمل وجود ندارد.
 • عدم تقارن: اگر پزشک مربوطه خط‌های مربوط به کاشت فولیکول را به درستی طراحی نکند، موها به صورت نامتقارن رشد می‌کنند. به منظور جلوگیری از این مورد، توصیه می‌شود که خط‌ های طراحی شده توسط پزشک و بیمار به خوبی بررسی گشته و در صورت وجود مشکل، اصلاح شوند.
 • ایجاد پوسته بر روی سر: بعد از گذشت یک الی دو روز پس از عمل، پوسته‌هایی بر روی سر ایجاد می‎شوند که بعد از گذشت هفت الی ده روز از بین می‌روند. برای از بین بردن این پوسته‎ ها، می‌توان پس از گذشت 48 ساعت پس از عمل، سر را شست و شو داد. در صورتی که این پوسته‎ها پس از گذشت نهایتا 10 روز از بین نرفتند، فرد می‌تواند از کمپرس مرطوب و یا بخار استفاده نماید.
 • ریزش مو: پس از عمل کاشت، ممکن است موهای طبیعی فرد دچار ریزش شود که این یک نشانۀ خوب بوده و حاکی از رشد فولیکول‎ های کاشته شده است. امّا اگر موهای رشد کرده پس از عمل دچار ریزش شوند، یعنی عمل به درستی صورت نگرفته و باید دوباره انجام شود. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل پیشنهاد می شود که برای انجام کاشت مو به فردی که دوره آموزش کاشت مو در تبریز را به خوبی گذرانده است مراجعه شود.

محتوای پیشنهادی : اگر به دوره های آموزش زیبایی علاقه مند هستید آموزش تزریق ژل را نیز به شما پیشنهاد میکنیم

چه کسانی می‎توانند در دوره آموزش کاشت مو در تبریز شرکت کنند؟

این دوره آموزشی مناسب تمامی افراد است و همه بدون استثنا می‎توانند در آن شرکت نمایند. با این حال برخی افراد همانند پزشکان، پیرا پزشکان، پرستاران و… می‎توانند بدون گذراندن پیش نیازهای این دوره، به فراگیری سایر مطالب بپردازند. این درحالی است که دیگر افراد باید در پیش نیازهای دوره آموزش کاشت مو در تبریز جهت آشنایی با آناتومی سر شرکت نمایند.

بهترین مرکز آموزش کاشت مو در تبریز کجاست؟

مراجعه به یک آموزشگاه معتبر در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت مشکلات زیاد و متعددی برای شما به وجود می‌آیند. همچنین از آنجایی که مراکز بسیاری در تبریز دوره های آموزشی مربوط به کاشت مو را برگزار می‌کنند، انتخاب یک آموزشگاه معتبر کمی سخت می‌باشد. به ‎طور کلی مراکز معتبر دارای یکسری ویژگی‌ها هستند که در ادامه از آنها نام برده شده است:

 • دارا بودن تجهیزات پیشرفته: از آنجایی که برخی از عمل ‏های زیبایی توسط دستگاه‌هایی خاص انجام می‎شوند، یک مرکز آموزشی معتبر باید به دستگاه‎ های مورد نیاز مجهز باشد. البته این مورد به دوره ‎های برگزار شده توسط آموزشگاه بستگی دارد. آکادمی باران رحمتی مجهز به پیشرفته ‎ترین تجهیزات روز دنیا است که به دانشجویان در امر فراگیری نکات مورد نیاز کمک می‎‌کند.
 • داشتن اساتید متخصص و حرفه ای: دارا بودن اساتید خوب و مجرب اصلی ترین ویژگی یک آموزشگاه معتبر است. چرا که هرچه استاد کاربلدتر و ماهرتر باشد، دانشجو بهتر می تواند مطالب را یاد بگیرد. آکادمی باران رحمتی در انتخاب اساتید خود حساسیت زیادی به خرج می‌دهد و تمامی اساتید این مرکز، جزء بهترین اساتید کشور محسوب می‎شوند.
 • ارائه مطالب آموزشی با کیفیت: مطالب آموزشی با کیفیت یکی دیگر از ویژگی‎‌های یک آموزشگاه معتبر است. چرا که مطالب تدریس شده در سطح تخصص دانشجو تأثیر دارد و هرچه مطالب با کیفیت تر و کامل تر باشد، دانشجو در آینده به متخصصی بهتر تبدیل می‎شود. لازم به ذکر است که تمامی مطالب ارائه شده در دوره آموزش کاشت مو در تبریز که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌شود، از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین تمامی این مطالب به صورت کامل آموزش داده می‌شوند و هیچ نکته‌ نگفته‌ای پس از پایان دوره باقی نمی‌ماند.
 • اعطا مدرک پایان دوره: مدرک نشان دهنده تخصص شماست و با مدرکی معتبر، شما می‎توانید به راحتی در هر مکانی مشغول به کسب درآمد شوید. از همین جهت اعطا مدرک پایان دوره از اهمیت بالایی برخوردار است.ما پس از پایان دوره به شما مدرک معتبر و گواهینامه بین المللی عطا می‎کند و از همین جهت، شما می‌توانید با آسودگی خاطر به این مرکز مراجعه نمایید.
 • آموزش به صورت عملی: خیلی از مراکز آموزشی تنها مطالب را به صورت تئوری تدریس می‎کنند. این درحالی است که اصلی ترین بخش دوره‎ های آموزشی، بخش عملی آن است. تمامی دوره‌های آموزشی ما اعم از دوره آموزش کاشت مو در تبریز، به دو صورت عملی و تئوری تدریس می‌شوند. واضح است که اهمیت بخش عملی بیشتر از بخش تئوری می‌باشد.

همانطور که دیدید، آکادمی باران رحمتی تمامی ویژگی‌های لازم برای یک مرکز معتبر را دارا بوده و از همین رو، می‌توان گفت که این مرکز بهترین آموزشگاه  آموزش کاشت مو در تبریز است. شما می‎توانید جهت شرکت در دوره ‎های این مرکز، با ما با شماره های 09395934545 – 09366128808 تماس حاصل فرمایید.

قیمت آموزش کاشت مو در تبریز

هزینه آموزش کاشت مو در تبریز چقدر است؟

از آنجایی که عوامل مختلفی بر روی قیمت آموزش کاشت مو در تبریز تأثیر می‌گذارند، متأسفانه نمی توان هزینه و قیمت ثابتی را برای این مورد در نظر گرفت. با این حال شما می توانید جهت اطلاع از هزینۀ دقیق دوره آموزش کاشت مو در تبریز، با ما تماس حاصل فرمایید. اگر به حوزه ی زیبایی علاقه دارید آموزش بوتاکس را به شما پیشنهاد میکنیم.

کلام آخر…

همانطور که در این مقاله خواندید، کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی پردرآمد است که دوره‌های آموزشی مربوط به آن در شهرهای مختلف توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌شود. انجام عمل کاشت مو بدون داشتن دانش مورد نیاز و مدرک، نوعی تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد. به همین جهت اگر شما به این حرفه علاقه دارید، باید پیش از هرچیزی به یک مرکز معتبر برای فراگیری این حرفه و همچنین دریافت مدرک مورد نیاز مراجعه کنید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *