آموزش تزریق چربی در مشهد

امروزه افراد زیادی تمایل دارند از روش ‌های مختلف برای زیباسازی و جوانسازی صورت و بدن خود استفاده کنند. یکی از این روش ‌ها تزریق چربی می ‌باشد. از آنجایی که کاربردهای تزریق چربی زیاد است بازار کار تزریق چربی نیز خوب است و افراد زیادی علاقمند به یاد گرفتن و شروع به کار در این عرصه هستند. اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید بیشتر در مورد تزریق چربی و آموزش تزریق چربی در مشهد صحبت خواهیم کرد.اما قبل از آن خوب است بدانید که آکادمی باران رحمتی مفتخر به برگزاری دوره‌ آموزش تزریق چربی می ‌باشد و شما عزیزان می ‌توانید با شرکت در این دوره‌ ها مدرک معتبر کسب کرده و در این عرصه مشغول به کار شوید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از تکنیک ‌های زیبایی است که در آن مقداری چربی از قسمتی از بدن برداشته می ‌شود و به قسمت دیگری از بدن منتقل می ‌گردد. این کار با هدف‌ زیباسازی و جوانسازی صورت، سینه، دست، پا، باسن و واژن، برای بهبود جای زخم و اسکار و حتی برای ترمیم بافت سینه پس از انجام پرتودرمانی استفاده می ‌شود. اگر در دوره ‌های آموزش تزریق چربی در مشهد شرکت کنید با تمامی کاربردهای تزریق چربی و تکنیک ‌های آن آشنا خواهید شد.

روند تزریق چربی

اگر تمایل دارید در دوره‌ های آموزش تزریق چربی در مشهد شرکت کنید بهتر است تا حدودی با نحوه انجام این کار آشنا باشید. تزریق چربی در سه مرحله انجام می ‌شود که در ادامه برای شما توضیح داده ایم.

1.استخراج چربی

در این مرحله پزشک بایستی شرایط بدنی بیمار را بررسی کرده و محل مناسبی را برای استخراج چربی انتخاب کند. محل مناسب محلی است که دارای چربی انباشته شده باشد که معمولاً از چربی های شکم، باسن و ران برای تزریق چربی استفاده می ‌شود. سپس پزشک ناحیه مورد نظر را بیحس کرده و مقدار مورد نیاز چربی را از آن ناحیه استخراج می‌کند.

البته در صورتی که مقدار مورد نیاز چربی از حد خاصی بیشتر باشد ممکن است پزشک برای استخراج چربی از ماده بیهوشی برای بیمار استفاده کند. دلیل اینکه چربی از بدن خود بیمار استخراج می‌ شود این است که چربی تزریق شده با بدن فرد سازگاری داشته باشد و دستگاه ایمنی وی چربی را پس نزند و به عنوان عضو ناشناخته به آن حمله نکند.

2.آماده کردن چربی برای تزریق

وقتی که چربی از بدن فرد استخراج می ‌شود نمی ‌توان بلافاصله آن را در ناحیه مورد نظر تزریق کرد. زیرا چربی بایستی مراحلی را بگذراند. در این مراحل با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ یا روش های دیگر چربی خالص سازی می‌ شود و سلول‌ های مرده و مایع اضافی آن حذف می‌ شود.

3.تزریق چربی به محل مورد نظر

در این قسمت مقدار مورد نیاز از چربی آماده شده با استفاده از سرنگ ‌های مخصوص به محل مورد نظر تزریق می ‌شود. این کار نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و برای کسب نتیجه دلخواه بایستی با تکنیک‌ های خاص تزریق انجام شود.

نواحی مناسب برای تزریق چربی

نواحی مناسب برای تزریق چربی

همانطور که گفتیم چربی از بدن خود بیمار استخراج می‌ شود تا سازگاری زیادی با بدن وی داشته باشد. این سازگاری زیاد این امکان را به ما می ‌دهد که چربی را به نواحی زیادی تزریق کنیم. در دوره ‌های آموزش تزریق چربی در مشهد هر ناحیه به طور مفصل بررسی خواهد شد. اما در این مقاله نیز نواحی مناسب برای تزریق چربی را بررسی خواهیم کرد.

1.تزریق چربی به صورت

چربی را به قسمت‌ های مختلف صورت و به هدف‌ های مختلف می ‌توان تزریق کرد. تزریق چربی به زیر چشم با پر کردن نواحی توخالی و چروکیده موجب رفع گودی زیر چشم و چروک ‌های دور چشم می ‌شود. با تزریق چربی به گونه می ‌توان حجم گونه ‌ها را افزایش داد. با تزریق چربی به نواحی مختلف می‌توان فرم دلخواه را در صورت ایجاد کرد. برای ترمیم جای زخم نیز می ‌توان از تزریق چربی استفاده کرد. اگر علاقه به زمینه ی بوتاکس دارید میتوانید آموزش تزریق بوتاکس در مشهد را مشاهده کنید.

2.تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به این ناحیه با اهداف مختلفی انجام می‌ شود. اکثر افراد تمایل دارند حجم سینه ‌های خود را افزایش دهند که برای این کار می ‌توان از تزریق چربی استفاده کرد. گاهی اوقات سینه‌ ها نامتقارن هستند که می‌ توان با تزریق چربی آنها را متقارن کرد. پس از انجام پرتو درمانی و ایمپلنت سینه بافت سینه آسیب می ‌بیند که برای درمان این بافت از روش تزریق چربی استفاده می ‌شود. همچنین با تزریق چربی می ‌توان به بهبود جای زخم ناشی از برداشتن یا عمل سینه نیز کمک کرد.

3.تزریق چربی به باسن

برای افزایش حجم و خوش حالت کردن باسن می ‌توان از تزریق چربی استفاده کرد. چربی را با همین هدف به کنار ران نیز می‌ توان تزریق کرد.

4.تزریق چربی به شکم

این روش به هدف پیکرتراشی انجام می ‌شود. در این روش چربی شکم استخراج شده و به شکلی به شکم تزریق می ‌شود که مشابه عضلات شش تکه یا همان سیکس پک باشد.

5.تزریق چربی به دست

با افزایش سن پوست دست نیز همانند پوست دیگر نواحی بدن و صورت چروک خواهد شد. با تزریق چربی به زیر پوست دست دست پرتر خواهد شد و چروک آن برطرف می‌ شود.

6.تزریق چربی به بازو

با تزریق چربی به بازو عضلات سه سر و دو سر تقویت شده و این قسمت حجیم خواهد شد و بازو ظاهری عضلانی ‌تر به خود می ‌گیرد.

7.تزریق چربی به ساق پا

بعضی افراد به طور ژنتیکی پاهای لاغر و استخوانی دارند. با تزریق چربی به پا می ‌توان پاهای پرتر و زیباتری داشت.

8.تزریق چربی به لب

اکثر افراد دوست دارند لب ‌های حجیم و بزرگ داشته باشند. برای حجیم شدن لب راه ‌های زیادی وجود دارد. یکی از این راه‌ ها تزریق چربی به لب می‌ باشد.  همچنین شما میتوانید آموزش سانترال لب در مشهد را نیز دریافت کنید.

مزایای تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

کسی که تمایل دارد در دوره‌ های آموزش تزریق چربی در مشهد شرکت کند بایستی مزایای این روش نسبت به دیگر روش ‌ها را بدانند. مزایای تزریق چربی عبارتند از: ماندگاری زیاد، کاهش سایز در ناحیه ‌ای که چربی از آن استخراج می ‌شود، بهبود بافت‌ های آسیب دیده، روند ایمن و راحت و دوره نقاهت کوتاه.

معایب تزریق چربی

قبل از انتخاب یک روش زیبایی بایستی در کنار مزایا، معایب آن روش را نیز بررسی کرد. معایب تزریق چربی عبارتند از: تهاجمی ‌تر بودن این روش نسبت به دیگر روش‌ ها همچون تزریق ژل، جذب شدن مقداری از چربی تزریق شده و احتمال نیاز به جلسه تزریق تکمیلی.

عوارض تزریق چربی

قطعاً هر روش عوارض خاص خودش را دارد. اما در صورتی که به یک پزشک با تجربه و ماهر مراجعه کنید و توصیه‌ های پیش و پس از تزریق را جدی بگیرید عوارض کمتری برای شما ایجاد می ‌شود. همچنین عوارض ایجاد شده سریع ‌تر بهبود می ‌یابند. پزشکی که تمایل دارد در دوره‌ های آموزش تزریق چربی در مشهد شرکت کند باید به دنبال یک مرکز آموزشی معتبر باشد تا تمام نکات تکنیکی و بهداشتی را به خوبی یاد بگیرد و تزریق چربی را با کمترین عوارض برای بیمار انجام دهد. عوارض احتمالی تزریق چربی بی ‌حسی، کبودی، التهاب، زخم‌ های کوچک و جذب شدن مقداری از چربی هستند. البته در صورتی که تزریق چربی به درستی و با رعایت نکات بهداشتی انجام نشود ممکن است مشکلات جدی ‌تری همچون عفونت، هماتوم، نکروز چربی، انسداد رگ خونی، ورود هوا بین ریه‌ ها و قفسه سینه، خونریزی شدید، لخته شدن خون و عدم تقارن در نواحی تزریق شده برای بیمار پیش بیاید.

نکات پیش و پس از تزریق چربی

همانطور که در قسمت قبل گفتیم در صورتی که برخی نکات را قبل و بعد از تزریق چربی رعایت کنید نتیجه بهتری از تزریق چربی خواهید گرفت. همچنین عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد. انجام یک سری نکات پس از تزریق چربی می ‌تواند به بهبود عوارض نیز کمک کند. این نکات عبارتند از:

 • چند روز قبل از تزریق در صورت صلاح دید پزشک از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و مکمل ‌های گیاهی خودداری کنید. زیرا ممکن است در حین تزریق دچار خونریزی شدید شوید.
 • از چند روز قبل از تزریق چربی از مصرف دخانیات به طور جدی خودداری کنید. زیرا ممکن است موجب عفونت، اختلال در خونرسانی و مشکلات جدی ‌تری شود.
 • در صورتی که بیماری یا حساسیت خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می ‌کنید حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • از حدود یک ماه پیش از تزریق چربی از مصرف مشروبات الکلی اجتناب کنید.
 • به مدت چند روز پس از تزریق چربی به روی صورت خود نخوابید.
 • چند روز اول پس از تزریق از انجام تمرین‌ های ورزشی سنگین و جابجا کردن اشیای سنگین خودداری کنید.
 • تا موقعی که احتمال عفونت وجود دارد به خشک و تمیز نگه داشتن صورتتان توجه ویژه ‌ای داشته باشید.
 • اگر پزشک دارویی برای شما تجویز کرد حتماً آنها را به طور منظم مصرف کنید.
 • به مدت ۴۸ ساعت پس از تزریق از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کرده و به اماکنی مانند سولاریوم نروید.
 • تا حد ممکن از دست زدن و مخصوصاً فشار دادن محل تزریق جداً خودداری کنید.
 • در صورتی که درد داشتید برای تسکین درد از کمپرس سرد استفاده کنید. زیرا استفاده از کمپرس گرم موجب از بین رفتن بافت چربی می ‌شود.
 • اگر با علائم جدی همچون عفونت، خونریزی و … مواجه شدید با پزشک خود تماس بگیرید.

محتوای پیشنهادی : شما میتوانید آموزش کاشت مو در مشهد با بهترین اساتید را دریافت کنید.

سرفصل‌ های دوره آموزش تزریق چربی در مشهد

سرفصل‌ های دوره آموزش تزریق چربی در مشهد

اگر تمایل دارید در دوره ‌های آموزش تزریق چربی در مشهد شرکت کنید بهتر است با سرفصل‌ های آن آشنا شوید. البته توجه داشته باشید که این سرفصل‌ ها در همه آموزشگاه‌ ها یکسان نیست و ممکن است آموزشگاه با توجه به نظر مدرس و نیاز شرکت کنندگان سرفصل‌ های کمتر و یا بیشتری داشته باشد. اما معمولا این سرفصل‌ ها عبارتند از:

 • آشنایی با بافت چربی
 • آشنایی با بافت‌ های چربی مناسب برای استخراج چربی
 • آموزش مشاوره دادن به بیمار در خصوص تزریق چربی
 • آموزش آماده کردن بیمار قبل از تزریق چربی
 • آشنایی با ابزار و وسایل استخراج چربی
 • آموزش استخراج چربی
 • آموزش آماده سازی و خالص سازی چربی
 • آشنایی با ابزار و وسایل مورد نیاز برای تزریق چربی
 • آموزش تکنیک‌ های تزریق چربی به صورت
 • آموزش تکنیک ‌های تزریق چربی به لب
 • آموزش تکنیک ‌های تزریق چربی به بدن
 • معرفی کیس های مناسب و غیر مناسب برای تزریق چربی
 • آشنایی با مزایا و معایب تزریق چربی
 • معرفی عوارض تزریق چربی
 • آموزش روش‌های کاهش و بهبود عوارض تزریق چربی
 • آشنایی با نکات مهم پیش و پس از تزریق چربی
 • تمرین عملی به کیس مورد نظر توسط هنرجو زیر نظر مدرس

هزینه دوره آموزش تزریق چربی در مشهد

قیمت آموزش تزریق چربی در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی ‌توان قیمت دقیقی برای دوره مشخص کرد. این عوامل عبارتند از:

 • مدت دوره (کوتاه مدت یا بلند مدت)
 • سطح دوره (سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته)
 • آموزشگاه (مکان آموزشگاه، ساختمان آموزشگاه، امکانات رفاهی آموزشگاه، شهرت آموزشگاه و …)
 • مدرس (تحصیلات، تجربه، مهارت، شهرت و … مدرس)

بهترین آموزشگاه برای آموزش تزریق چربی در مشهد

بهترین آموزشگاه برای آموزش تزریق چربی در مشهد

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه در مشهد برای آموزش تزریق چربی هستید ما آکادمی باران رحمتی را به شما پیشنهاد می ‌کنیم. آکادمی باران رحمتی مفتخر به برگزاری دوره ‌های آموزشی زیبایی در چندین کلان شهر ایران و همچنین چند شهر در خارج از ایران می‌ باشد. در این آکادمی شما می‌ توانید در یک محیط آرام و دلنشین و با امکانات رفاهی مناسب دوره‌ های آموزشی را پشت سر بگذارید. مدرسین دوره‌ ها افراد با تجربه و ماهری هستند و شما می ‌توانید تمام نکات مورد نیاز برای تزریق چربی را از آنها بیاموزید. مهمترین نکته در خصوص این آموزشگاه این است که پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون‌ های مربوطه آکادمی باران رحمتی به شما مدرک معتبر اعطا خواهد کرد. شما عزیزان برای شروع به کار در این عرصه و گرفتن مجوز انجام کار به این مدرک نیاز خواهید داشت. همچنین این مدرک می ‌تواند اطمینان خاطری برای مراجعه کنندگان شما باشد تا نگرانی در خصوص نتیجه و عوارض تزریق نداشته باشند.

کلام آخر

تا اینجای مقاله باید با اهمیت شرکت در دوره‌ های آموزش تزریق چربی آشنا شده باشید و متوجه شده باشید که نداشتن دانش و مهارت کافی برای انجام این کار ممکن است باعث بروز آسیب‌ های جبران ناپذیر برای بیمار بشود. برای شرکت در این دور ه‌ها باید به دنبال یک آموزشگاه خوب و معتبر باشید تا تمام نکات مورد نیاز برای تزریق چربی را یاد بگیرید و تجربه و مهارت کافی را برای انجام این کار به دست بیاورید. جهت شرکت در دوره‌ های آموزش تزریق چربی در مشهد می ‌توانید با آکادمی باران رحمتی تماس بگیرید. برای اطلاع از دوره‌ های آموزش تزریق چربی و دیگر دوره‌ های آموزشی آکادمی باران می ‌توانید از طریق شماره های09395934545 – 09366128808 با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (26 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *