انواع روش های لابیاپلاستی

شاید نام لابیاپلاستی به گوشتان خورده باشد و بخواهید بدانید که لابیاپلاستی چیست. یا اینکه اطلاعات کمی در مورد آن دارید و مردد مانده‌ اید که کدام یک از انواع روش‌ های لابیاپلاستی را انتخاب کنید تا بهترین سازگاری و بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، جواب این سوالات را خواهید گرفت. اما قبل از آن خوب است بدانید که آکادمی باران رحمتی دوره‌ آموزش لابیاپلاستی برگزار می ‌کند و شما عزیزان می ‌توانید در این دوره ‌ها شرکت کنید و با دریافت مدرک معتبر در این عرصه مشغول به کار شوید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی از عمل های زیبایی است که روی لب های آلت تناسلی بانوان انجام می شود. لب های آلت تناسلی ممکن است به طور مادرزادی بزرگ باشند و با افزایش سن خودشان را نشان بدهند و ممکن است موقع زایمان طبیعی و به خاطر فشارهای زایمان بزرگ شوند. انواع روش های لابیاپلاستی برای کوچک کردن لبه های بزرگ و بد شکل آلت تناسلی کاربرد دارد. لابیاپلاستی تا حد ممکن به جای تیغ با لیزر انجام می شود. این کار با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ دردی نخواهید داشت.

علل انجام لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی هم جنبه درمانی دارد هم جنبه زیبایی. لابیای بزرگ ممکن است آزاردهنده باشد و برخی افراد برای خلاص شدن از شر مشکلات آن دست به انجام این کار می زنند. مثلا ممکن است لبه های بزرگ آلت تناسلی در مواقعی مانند رابطه جنسی یا حتی راه رفتن و نشستن گیر بیفتد و دردناک باشد.

اما بعضی ها تنها از ظاهر آن ناراضی هستند و برای اینکه لابیای ظریف تر و زیباتری داشته باشند عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. زیرا لابیای ظریف تر اعتماد به نفس آن ها را در حین رابطه جنسی بیشتر می کند و هر دو طرف لذت بیشتری را در رابطه تجربه خواهند کرد.

انواع روش های لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی به دو روش انجام می شود که هر روش به شیوه‌ های مختلفی انجام می شود. یک از این روش ها Sculpted Linear یا همان برش خطی یا قوس دار است و روش دیگر V-Wedge یا برش V شکل است. در ادامه انواع روش های لابیاپلاستی را به شما معرفی خواهیم کرد.

روش Sculpted Linear ( برش خطی یا قوس دار)

روش برش خطی لابیاپلاستی

این روش با نام Edge trim به معنای برش لبه نیز شناخته می شود. در این روش جراح به وسیله لیزر، قیچی، تیغ جراحی یا فرکانس های رادیویی (آر اف) برای کاهش سایز لابیا اقدام می کند. جراح با استفاده از یکی از لوازم گفته شده، یک برش به صورت خط صاف (یا در صورتی که قوس دار است به صورت منحنی) در راستای قسمت زائد و بیرونی لابیای مینور واژن ایجاد می کند. این روش برای بریدن بافت های اضافه در هر دو سمت لبه کوچک واژن مناسب بوده و لبه ای صاف ایجاد می کند.

سپس به وسیله بخیه های جذبی یا منقطع بسته می شود. این بخیه ها نباید از حدی سفت تر باشند زیرا موجب برآمدگی لابیا خواهد شد. در تکنیک برش خطی، لبه های لابیای کوچک یا همان لابیای درونی برداشته می شود تا ظاهر بیرونی بافت برش داده شده به صورت نیم دایره دیده شود. این حالت نیم دایره به فرم طبیعی لبه های واژن شباهت بیشتری دارد.

یکی از مزیت های خوب این روش این است که قسمت هایی که تناسب رنگ ندارند و لکه های طبیعی که پیش از جراحی در آن قسمت بوده است برطرف می شود. همچنین نسبت به لابیای بیرونی یا همان لابیای ماژور، واژن مسطح تر به چشم می آید. با توجه به محل برش ها، قسمت هایی از لابیا که اطراف کلیتوریس هستند تغییری نمی کنند. البته برای تغییر کلیتوریس می توان این روش را به کار برد اما به تنهایی اثر خاصی ندارد.

مزیت های روش Sculpted Linear

یکی از مهم ترین مزیت های این روش این است که تغییر قابل توجهی در سایز و طول لابیا ایجاد می کند. از دیگر مزیت های آن، از بین بردن لکه های تیره ای است که بر روی لبه بافت لابیا وجود دارد. تیره بودن این قسمت طبیعی است. با حذف بافت تیره، لابیا دورنی رنگ و ظاهر طبیعی بدست خواهد آورد.

معایب روش Sculpted Linear

بزرگترین عیب این روش، باقی ماندن اسکار روی لبه بیرونی لابیای کوچک است. اگر رگ های خونی و عصبی این قسمت صدمه ببینند، تحریک پذیری این قسمت کاهش می یابد. البته جای نگرانی نیست چون این اتفاق خیلی به ندرت پیش می آید. زیرا در این روش فقط قسمتی از بافت های قسمت میانی لابیا برداشته می شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که این روش از انواع روش های لابیاپلاستی دارد این است که ممکن است بافت بیش از حد برش بخورد و لابیا بیش از حد کوچک شود. این مورد موجب نمایان شدن دهانه ورودی واژن می شود. علاوه بر آن ممکن است ناحیه کلیتوریس هم بیش از حد نمایان شده و حالت افتاده و آویزان داشته باشد و نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند. از دیگر معایب این روش این است که ممکن است در برخی موارد این شیوه سبب بهم خوردن تقارن لابیای مینور شود.

روش V-Wedge resection (برش V شکل)

لابیاپلاستی به روش برش V شکل

برش V شکل یکی دیگر از انواع روش های لابیاپلاستی است. در این روش برش V شکل دقیقا روی بافت زائد لبه بیرونی لابیا ایجاد می شود. برش ایجاد شده در پایه و ابتدای لابیای مینور کوچک است. این برش با نزدیک شدن به ناحیه بیرونی بزرگتر می شود. می توان گفت این برش همانند شکل هندسی مخروط است. لبه های برش یعنی لبه بالایی و لبه پایینی با بخیه به هم وصل می شود و بافت زائد برداشته می شود. به این صورت لابیای واژن ظاهر بیرونی خود را حفظ کرده و فرم طبیعی به خود می گیرد.

مزیت های روش V-Wedge

نتیجه این کار بسیار مطلوب است. زیرا احتمال صدمه دیدن رشته های عصبی و خونریزی کم است. همچنین ظاهر ایجاد شده در لابیا بسیار طبیعی است. از دیگر مزیت های این روش این است که با این روش می توان عدم تقارن لبه های واژن را تصحیح کرد. بر خلاف روش برش خطی، اسکارهای باقی مانده از برش محدود هستند. زیرا جای برش ها با چین خوردگی های لابیای بیرونی و درونی پوشیده می شوند.

معایب روش V-Wedge

از آنجایی که در این روش قسمت های بسیاری از بافت لابیا تغییر نمی کند، برخلاف برش خطی قسمت های تیره و دارای لک حذف نمی شوند و باقی خواهند ماند.

روش Z-plasty

این روش از انواع روش های لابیاپلاستی، نوع اصلاح شده روش V-Wedge می باشد. تفاوتی که این روش با روش برش V شکل دارد این است که در این روش می توان اطراف برش V شکل برش اضافه ایجاد کرد. این روش مواقعی کاربرد دارد که بافت لابیا به میزان بیشتری اطراف ناحیه مورد نظر وجود دارد. یا به عبارتی مواقعی که لبه های واژن در پیرامون محل اتصال آن ها به کلیتوریس و میاندوراه یا همان فاصله بین مقعد و واژن، بافت اضافه دارد.

روش De-Epithelializatiom

این روش را تنها برخی از افراد با تجربه و ماهر می توانند انجام دهند. برای انجام این روش، بایستی یک برش بیضی شکل در دیواره درونی لابیا ایجاد شود. این برش تا لبه خارجی آن کشیده می شود و از بافت لابیای مینور خارج می شود. سپس لبه های برش خورده با بخیه به یکدیگر متصل می شوند.

مزیت های روش De-Epithelialization

مزیت این روش این است که چین خوردگی های طبیعی لابیای مینور تغییری نمی‌ کنند و کامل حفظ می شوند.

معایب روش De-Epithelialization

اگر این روش به درستی اجرا نشود، عواقب بسیار ناخوشایندی خواهد داشت. بزرگترین عیب این روش این است که ممکن است رگ های خونی و عصبی که به لبه بالایی لابیا وصل هستند صدمه ببینند. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است بافت لابیا تحریک پذیری خود را از دست بدهد و خون رسانی به لبه های لابیای واژن به درستی صورت نگیرد.

روش لابیاپلاستی با آر اف

روش لابیاپلاستی با آر اف

این روش بر خلاف روش های دیگر غیر جراحی است. در این روش لابیای درونی یا همان لابیای مینور کوچک می شود و لابیای بیرونی یا همان لابیای ماژور فشرده می شود. در نتیجه شاهد کاهش سایز لابیا خواهید بود. که هم از نظر زیبایی هم عملکردی کاربرد خواهد داشت. این روش نوعی عمل سرپایی محسوب می شود و هنگام انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود. مدت انجام این روش حدود ۱ تا ۱ ساعت و نیم خواهد بود. در طول این مدت محل جراحی در لبه های واژن نشانه گذاری شده و با فرکانس های رادیویی جراحی انجام می شود. سپس با یک بخیه جذبی کوچک ناحیه برش خورده پیوند داده می شود. شما پس از دو ساعت ریکاوری می توانید به خانه بازگردید.

مزیت های روش لابیاپلاستی با آر اف

این روش مانند انواع روش های لابیاپلاستی دیگر عوارضی همچون برش بیش از حد، باقی ماندن اسکار، نکروز لبه های لابیا و هماتوم را ندارد. همچنین در کوتاه ترین زمان، ناحیه تحت درمان بهبود می یابد. تورم، کبودی، درد و سوزش نیز در این روش بسیار کم است.

معایب روش لابیاپلاستی با آر اف

در صورتی که این روش به درستی انجام نشود و فرد انجام دهنده مهارت کافی را نداشته باشد، ممکن است ناحیه تحت درمان بر اثر گرمای ناشی از فرکانس های رادیویی دچار سوختگی شود.

بهترین روش لابیاپلاستی کدام است؟

شاید پس از خواندن توضیحات بالا این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که در بین انواع روش ‌های لابیاپلاستی کدام یک از روش ‌ها بهتر است. همانطور که مشاهده کردید، هر روش مزیت‌ ها، معایب و کاربردهای خاص خودش را دارد و نمی ‌توان از بین آنها بهترین آنها را انتخاب کرد. بهترین روش در هر فرد و با توجه به شرایط بدنی و مشکل فرد متفاوت است. شما برای اینکه بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید بایستی قبل از درمان با درمانگر خود مشورت کنید و بهترین روش را طبق مشکلی که دارید و شرایط واژن و لابیای واژن خود انتخاب کنید.

کلام آخر…

همانطور که مشاهده کردید، لابیاپلاستی بر روی یکی از حساس‌ ترین اعضای بدن انجام می ‌شود. به همین دلیل این کار باید با ظرافت و با رعایت کامل نکات بهداشتی انجام شود. اگر فردی بدون داشتن مهارت کافی این کار را انجام دهد و یا مرکزی که در آن لابیاپلاستی را انجام می‌دهید بهداشتی نباشد و نکات بهداشتی در آن رعایت نشود، عوارض زیان باری را برای شما زیباجویان عزیز خواهد داشت.

به همین سبب بایستی در انتخاب مرکزی که در آن لابیاپلاستی را انجام می ‌دهید و فردی که لابیاپلاستی را برای شما انجام می‌ دهد دقت کامل را داشته باشید. اما اگر دوست دارید که خودتان لابیاپلاستی را برای دیگران انجام دهید، ما یک خبر خوب برای شما داریم.

آکادمی باران رحمتی مفتخر به برگزاری دوره ‌های آموزش لابیاپلاستی شده است و شما عزیزان می ‌توانید با شرکت در این دوره‌ ها تمام نکات مربوط به لابیاپلاستی و انواع روش های لابیاپلاستی و شیوه انجام آن ها را بیاموزید و مدرک دریافت کنید. این مدرک معتبر بوده و شما می‌ توانید در این عرصه مشغول به کار شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش لابیاپلاستی و دیگر دوره های آموزشی آکادمی باران رحمتی می ‌توانید از طریق راه ‌های ارتباطی که در سایت موجود است و تماس با شماره های 0939593454509366128808 با ما در تماس باشید.

5/5 - (25 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *