مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ

پوست سفت و بدون چین و چروک آرزوی خیلی از افراد است. امروزه این آرزو، آرزوی محالی نیست. با تکنیک ‌های درمانی جدید می ‌توان یک پوست صاف و شاداب داشت‌. یکی از این تکنیک‌ های درمانی لیفت صورت با نخ می‌ باشد. این تکنیک درمانی از روش‌ های کم تهاجم برای جلوگیری و درمان علائم پیری در پوست است. اگر پوست صورت و گردن شما دچار افتادگی شده است، می ‌توانید با انجام لیفت صورت با نخ آن را درمان کنید.

اگر با ما همراه باشید، درباره مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ برای شما توضیح خواهیم داد. اما قبل از آن خوب است بدانید که اگر علاقمند به شرکت در دوره‌ های آموزشی لیفت با نخ هستید، می ‌توانید در دوره‌های آموزشی آکادمی باران رحمتی شرکت کرده و مدرک معتبر دریافت کنید و در این عرصه مشغول به کار شوید.

مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ

اگر دچار افتادگی پوست شده ‌اید و در نظر دارید که لیفت صورت با نخ انجام بدهید، بهتر است با مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ آشنا شوید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مزایای لیفت صورت با نخ

از مزایای لیفت با نخ به نسبت دیگر روش‌ های لیفت می ‌توان به این موارد اشاره کرد.

نتایج طبیعی

شاید برخی افراد را دیده باشید که عمل لیفت صورت انجام داده اند اما پوستشان خیلی کشیده شده است و انحنای طبیعی آن از بین رفته است و حجم نواحی تحت درمان کم شده است. اینگونه لیفت‌ ها به خاطر مصنوعی بودنشان اصلاً به دل نمی نشینند. اما لیفت صورت با نخ بسیار ظریف انجام می‌ شود و مشکلات صورت به نحوی رفع می ‌شود که آثار آن روی صورت شما نمی ‌ماند و نتیجه‌ ای طبیعی دارد.

ریکاوری سریع

همانطور که گفتیم، عمل لیفت صورت با نخ یک روش کم تهاجم است. همچنین این روش جزو روش ‌های غیر جراحی محسوب می ‌شود. به همین دلیل دوره نقاهت زیادی ندارد. دوره نقاهت آن حداکثر ۵ روز می ‌باشد. همچنین پس از انجام لیفت با نخ به نسبت دیگر روش ‌های لیفت، پوست شما نیاز به مراقبت ویژه‌ ای ندارد و شما به غیر از ورزش کردن و رفتن به محل کار می‌ توانید دیگر کارهای روزمره خود را انجام دهید.

ایمنی بالا

به این دلیل که دیگر روش ‌های لیفت ممکن است عوارض داشته باشند، نمی‌ توان از آنها برای رفع افتادگی نواحی حساس صورت استفاده کرد. در صورتی که از لیفت با نخ حتی در حساس ‌ترین نقاط صورت مانند ابرو و پلک استفاده می ‌شود.

بدون آثار جانبی درمان

مزایای لیفت صورت با نخ

شما عزیزان پس از گذشت ۵ تا ۷ روز از انجام لیفت با نخ، دیگر آثار و نشانه‌ های آن را مشاهده نخواهید کرد و نخ ‌ها و سوراخ ‌هایی که موقع وارد کردن نخ ایجاد می‌ شود را نخواهید دید. زیرا سوراخ ‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و نخ استفاده شده در عمق پوست قرار می ‌گیرد.

هزینه مناسب

انجام جراحی لیفت هزینه بالایی دارد. زیرا شما باید هزینه بیهوشی عمومی، اتاق عمل بیمارستان، تیم کامل جراحی و بستری را بپردازید. که جمع این هزینه‌ ها بسیار بالا خواهد شد. در صورتی که برای انجام لیفت با نخ نیاز به پرداخت این هزینه ‌ها نخواهید داشت.

معایب لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ نسبت به دیگر روش ‌ها معایبی دارد که عبارتند از:

تغییرات محدود

موقعی که شما جراحی لیفت انجام می ‌دهید، تغییرات بسیاری در عضلات، بافت‌ های زیر جلدی و لیگامان‌ ها مشاهده خواهید کرد. در صورتی که در لیفت صورت با نخ تغییرات محدود می ‌باشند. در این روش ساختار مهم و اصلی پوست تغییری نخواهد کرد. تغییرات پایه در پوست ایجاد نمی‌ شود و تنها تغییراتی در انحنای سطح صورت مشاهده خواهید کرد.

ماندگاری کمتر

کسانی که جراحی لیفت انجام می‌ دهند ممکن است حتی تا ۱۰ سال بعد نیاز به جراحی دوباره نداشته باشند. در صورتی که لیفت صورت با نخ نهایت تا دو سال بعد نیاز به تمدید دارد. زیرا لیفت با نخ باعث تحریک کلاژن سازی می‌ شود و این کلاژن ‌ها دائماً در حال تخریب هستند و نهایتاً تا دو سال ماندگاری خواهند داشت. به همین دلیل آثار لیفت با نخ نیز پس از این مدت از بین می ‌رود.

موفقیت نسبی

نتیجه لیفت صورت با نخ به حد زیادی به شرایط پوست فرد بستگی دارد و اگر شرایط پوست مساعد نباشد نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد. همچنین ممکن است در صورتی که افتادگی شدید است لیفت صورت با نخ به اندازه جراحی پلاستیک موثر نباشد. به همین دلیل بایستی با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است یا خیر.

سوالات متداول

سوالات مزایا و معایب لیفت با نخ

حال که درباره مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ صحبت کردیم، بد نیست با برخی از سوالات متداول کاربران به همراه جوابشان آشنا شوید. زیرا ممکن است این سوالات برای خود شما نیز پیش بیاید. همچنین جواب این سوال ‌ها در کنار مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ می ‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

آیا نخ‌های استفاده شده در لیفتینگ صورت با نخ قابل جذب هستند؟

نخ‌ هایی که در لیفتینگ صورت استفاده می‌ شوند سه نوع هستند. نوع اول نخ‌ های غیرجذبی هستند که پس از مدتی بایستی این نخ‌ ها را بکشید تا در پوست شما باقی نمانند. نوع دوم نخ ‌های جذبی هستند که پس از چند ماه با یک فرایند طبیعی در بدن به نام هیدرولیز در پوست شما جذب خواهند شد. و نوع سوم نخ ‌های ترکیبی هستند. این نخ ‌ها قطعه ‌های مخروطی در خود دارند که پس از استفاده از این نخ‌ ها، خود نخ جذب می ‌شود اما قسمت ‌های مخروطی زیر پوست باقی می ‌ماند. البته این مخروط‌ ها بسیار ریز هستند و نیازی نیست نگران آنها باشید.

آیا لیفتینگ صورت با نخ درد دارد؟

از مزایای لیفت صورت با نخ این است که این روش درد کمی دارد. البته بایستی این را بدانید که میزان درد در این روش به مهارت پزشک، تجهیزات مورد استفاده و رعایت نکات قبل و بعد از انجام لیفت بستگی دارد. پس حتماً در انتخاب پزشک و مرکز درمانی توجه لازم را داشته باشید.

نتایج لیفتینگ صورت با نخ چه زمانی قابل مشاهده است؟

معمولا بلافاصله پس از انجام لیفت با نخ نتایج جزئی قابل مشاهده است. اما از آنجایی که هدف اصلی لیفتینگ صورت با نخ کلاژن سازی در ناحیه تحت درمان است، پس از اینکه کلاژن‌ های جدید ساخته شد نتایج بارزتری ایجاد می‌ شود.

آیا لیفتینگ صورت با نخ عوارض دارد؟

ممکن است پس از انجام لیفت صورت با نخ دچار عوارضی همچون عفونت، کبودی، تورم، حساسیت، بی‌حسی و عدم تقارن جزئی شوید. اما اکثر عوارض پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام لیفت برطرف می ‌شوند. البته برخی از آنها ممکن است تا چند هفته باقی بمانند. میزان عوارض و مدت بهبود آنها تا حد زیادی به مهارت پزشک، مرکز درمانی و مراقبت ‌های قبل و بعد از انجام لیفت بستگی دارد.

چه مدت پس از انجام لیفتینگ با نخ می ‌توان ورزش کرد؟

ورزش ‌های سبک را یک هفته بعد از انجام لیفت می ‌توان انجام داد. اما تمرین ‌هایی که به ناحیه تحت درمان فشار وارد می ‌کند را تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است نباید انجام بدهید. از انجام ورزش یوگا نیز تا ۷ روز بعد اجتناب کنید. زیرا در این ورزش شما باید سر خود را در زاویه ‌ای پایین ‌تر از قلب خود بگیرید که بعد از انجام لیفت این کار مضر است. برای ورزش‌ هایی مثل شنا و همچنین رفتن به سونا نیز بایستی تا بهبود محل بخیه‌ ها صبر کنید.

آیا بعد از انجام لیفتینگ صورت با نخ می ‌توان دوش گرفت؟

تا حداقل ۱۲ ساعت پس از انجام لیفت از شستن، مرطوب کردن و لمس کردن ناحیه تحت درمان اجتناب کنید. همچنین به مدت ۳ هفته از اسکراب صورت برای ناحیه تحت درمان استفاده نکنید و این قسمت را ماساژ ندهید.

آیا پس از انجام لیفتینگ صورت با نخ می‌ توان آرایش کرد؟

آیا پس از انجام لیفتینگ صورت با نخ می‌توان آرایش کرد؟

به مدت ۴۸ ساعت پس از انجام لیفت از استفاده از لوازم آرایشی اجتناب کنید. پس از گذشت این زمان در صورت لزوم و به خصوص برای پوشاندن کبودی باقیمانده می ‌توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید. اما برای پخش کردن کرم پودر و مواد آرایشی مواظب باشید تا کمترین فشار را به پوست صورت خود وارد کنید.

چه زمانی بعد از لیفتینگ صورت با نخ می‌ توان شروع به کار کرد؟

اینکه چه زمانی بتوانید به محل کار خود بازگردید بستگی به کار شما و میزان فعالیت آن دارد. اما به طور معمول مدت ریکاوری بین یک روز تا یک هفته است که مدت دقیقاً با توجه به نوع کار شما متغیر است.

چه زمانی بعد از انجام لیفتینگ صورت می ‌توان روال منظم مراقبت از پوست را از سر گرفت؟

بعد از ۴۸ ساعت پس از انجام لیفت می ‌توانید صورت خود را به آرامی شستشو داده و از یک لوسیون مناسب استفاده کنید. اما مواظب باشید که تا حد امکان به صورت خود فشار وارد نکنید. اما تا زمانی که پزشک متخصص به شما اجازه نداده است از استفاده از هر نوع لایه بردار و ضد لک و کرم و لوسیون ‌های قوی در ناحیه تحت درمان اجتناب کنید.

کلام آخر …

در این مقاله درباره مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ صحبت کردیم. همچنین به سوالات متداول کاربران پاسخ دادیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. اما حتماً موقع انتخاب پزشک و مرکز درمانی دقت کافی را داشته باشید تا بهترین نتیجه را از این کار بگیرید و کمترین عوارض را داشته باشید.

اما اگر علاقمند به فعالیت در این عرصه می ‌باشید، می‌ توانید در دوره‌ های آموزشی آکادمی باران رحمتی شرکت کنید. آکادمی باران رحمتی دوره‌ های آموزش لیفت با نخ برگزار می‌کند. در این دوره‌ ها روش انجام لیفت با نخ با تمام جزئیات آموزش داده می ‌شود. همچنین درباره مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ بیشتر توضیح داده خواهد شد. به شرکت کنندگان این دوره مدرک معتبر اعطا می‌ شود. شرکت کنندگان پس از اتمام دوره و دریافت مدرک می ‌توانند در مطب و یا مراکز درمانی لیفتینگ صورت با نخ را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش لیفت با نخ و دیگر دوره‌ های آموزشی آکادمی باران رحمتی می‌ توانید از طریق راه ‌های ارتباطی که در سایت قرار داده ‌ایم و یا با شماره های 0939593454509366128808 با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *