آموزش تزریق بوتاکس در گلابلا

تزریق بوتاکس خط اخم

صورت از عضلات متنوعی تشکیل شده است که با افزایش سن و پیری دچار چین و چروک ‌های متعددی می ‌شوند. ناحیه گلابلا تشکیل شده از عضلاتی در ناحیه بین 2 ابرو است که به صورت عمودی قرار گرفته ‌اند. چین و چروک‌ های متعددی که در ناحیه پیشانی و بالا بینی ایجاد می ‌شوند به دلیل پیری در این ناحیه است. بنابراین با تزریق بوتاکس در گلابلا و فلج موضعی عضلات می‌ توانید چین و چروک ‌ها را از بین ببرید.

این ناحیه از عضله ‌های متعددی تشکیل شده است که زمینه را برای انواع روش ‌های تزریق بوتاکس فراهم می ‌کند. همچنین می ‌توانید از برندها و مدل ‌های متنوع بوتاکس برای تزریق در ناحیه گلابلا استفاده کنید. به کارگیری روش تزریق بوتاکس در گلابلا موجب برگشت زیبایی و اعتماد به نفس شما می‌ شود. البته باید عوارض جانبی ایجاد شده بر اثر تزریق بوتاکس گلابلا را در نظر بگیرید. اگر علاقمند به آموزش تزریق بوتاکس  هستید کلیک کنید.

نقاط تزریق بوتاکس در گلابلا

نقاط تزریق بوتاکس در گلابلا

ناحیه گلابلا از زیر مجموعه ‌های متعددی تشکیل شده است که امکان تزریق بوتاکس در هر یک از این بخش‌ ها وجود دارد. بنابراین تزریق بوتاکس در نقاط مختلفی از صورت انجام می‌ شود که با توجه به صلاحدید پزشک می ‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در ادامه نقاط 3 گانه گلابلا برای تزریق بوتاکس را بررسی می‌ کنیم.

 • عضله پروسروس یا نقطه اول

این عضله در قسمت داخلی تاج یا فضا بین ابروها قرار دارد. بنابراین تزریق بوتاکس در پروسروس موجب افزایش بازشدگی چشم ‌ها می‌ شود. بالاتر رفتن ابروها یکی دیگر از نتایج مثبت تزریق بوتاکس پیشانی و این قسمت است. افرادی که خط اخم افقی بر روی بینی خود دارند می ‌توانند از تزریق بوتاکس گلابلا برای از بین بردن چین و چروک استفاده کنند.

 • سر داخلی عضله کوریگیتور یا نقطه دوم

گزینه دیگری که برای تزریق بوتاکس در ناحیه گلابلا انتخاب می ‌شود عضله کوریگیتور نام دارد. این محل به دلیل وجود شیار سوپراتروکلئار از عصب و عروق متعددی برخوردار است. بنابراین فرایند تزریق بوتاکس در این ناحیه باید با دقت و تخصص بالا انجام شود تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری کنید. استفاده از این روش به ۲ لندمارک یعنی لبه فوقانی حدقه و کانتوس داخلی چشم نیاز دارد.

 • سر خارجی عضله کوریگیتور یا نقطه سوم

وجود سوراخ سوپرااربیتال در این ناحیه به دلیل داشتن عصب و عروق خونی متعدد از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین تزریق بوتاکس در گلابلا با نقطه سوم به تخصص بالایی نیاز دارد تا آسیبی به دیگر اجزا وارد نشود. انتخاب این ناحیه به عنوان محل تزریق بوتاکس با توجه به صلاحدید پزشک انجام می ‌شود.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به تزریق بوتاکس چشم گربه ای کلیک کنید.

انواع بوتاکس برای تزریق به گلابلا

انواع بوتاکس برای تزریق به گلابلا

مدل‌ های متنوعی از بوتاکس در بازار موجود هستند که پزشک با توجه به صلاح دید خود و نیاز بیمار از بهترین گزینه استفاده می ‌کند. هر یک از مدل‌ های بوتاکس موجود در بازار ویژگی ‌های منحصر به فرد خود را دارند که در ادامه هر کدام را بررسی می ‌کنیم.

بوتاکس دیسپورت کشور انگلیس این مدل بوتاکس را با قدرت بالا در زمینه رفع چین و چروک ‌های عمیق تولید کرده است؛ بنابراین برای برطرف کردن خطوط اخم می ‌توانید از آن استفاده کنید. نمونه ‌های اصلی این بوتاکس به دلیل وجود تحریم‌ ها کمیاب هستند و در صورت وجود قیمت بالایی را به خود اختصاص می‌ دهند. همچنین باید مدل‌ های تقلبی موجود در بازار با عوارض جانبی بالا را در نظر بگیرید.
بوتاکس زئومین این مدل ساخت کشور آمریکا است که همانند نمونه قبلی قدرت بالایی در از بین بردن خطوط چین و چروک صورت دارد. بنابراین یکی از بهترین گزینه ‌های موجود برای تزریق بوتاکس در گلابلا محسوب می‌ شود. مدت زمان اثر بخشی این مدل بوتاکس بین ۸ تا ۹ ماه است که برای تمدید اثرات آن باید دوباره تزریق انجام شود. تاثیر بوتاکس زئومین حدود ۱۰ روز پس از تزریق مشاهده می‌ شود.
بوتاکس نورنوکس کشور کره جنوبی یکی از بهترین مدل ‌های بوتاکس موجود در بازار را تولید می ‌کند که ۳ روز پس از تزریق اثرات مفید خود را نشان می‌ دهد. عوارض جانبی این مدل بوتاکس به دلیل ترکیب ساخت آن در کم ‌ترین حالت ممکن قرار دارد. همچنین پس از تزریق در مدت زمان کوتاهی می ‌توانید به نتیجه دلخواه برسید. ماندگاری بوتاکس نورنوکس حداکثر ۶ ماه است و پس از آن مجدد باید تزریق انجام شود.
بوتاکس صورت یکی از بهترین نمونه‌ های ساخت داخل کشور است که با توجه به دیگر محصولات چینی موجود در بازار عملکرد فوق ‌العاده‌ای دارد. استفاده از نمونه‌ های اصلی خارجی به دلیل وجود تحریم ‌ها هزینه‌ های زیادی را به دنبال دارد. بنابراین می‌ توانید با خیالی راحت از این مدل ساخت داخل کشور با هزینه خرید مقرون به صرفه استفاده کنید.

محتوای پیشنهادی : برای کاهش تعریق زیر بغل، آموزش تزریق بوتاکس زیر بغل را به شما پیشنهاد میدهیم .

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس گلابا

مراقبت‌ های بعد از بوتاکس گلابلا

متخصصان پس از اینکه تزریق بوتاکس گلابلا انجام می دهند، برای اینکه بیماران به نتایج بهتر دست پیدا کنند، دستورالعمل ‌های دقیقی را ارائه خواهند داد. با رعایت این دستورالعمل‌ ها مطمئن خواهید شد که اثر کاملی از درمان را تجربه می ‌کنید. برخی از مراقبت‌ های لازم بعد از بوتاکس گلابلا به شرح زیر هستند. اگر اطلاعات بیشتری راجع به مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس میخواهید کلیک کنید.

 • استفاده از کمپرس یخ

در برخی از بیماران امکان دارد پس از اینکه تزریق بوتاکس انجام شود، در اطراف محل تزریق تورم و ناراحتی شدیدی را احساس نمایند. با خیال راحت بر روی نواحی تحت درمان از کمپرس سرد استفاده نمایید. به این صورت ناراحتی از بین رفته و همچنین تورم نیز به حداقل می ‌رسد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید کمپرس سرد را فشار دهید. تنها آن را به آرامی بر روی قسمت تورم قرار دهید. در نزدیکی محل تزریق امکان دارد، کبودی و تورم خفیف احساس کنید که در عرض ساعت پس از درمان کاهش پیدا می‌ کند

 • ورزش صورت

سعی کنید پس از اینکه تزریق بوتاکس انجام دادید، پس از یک ساعت توسط اخم کردن، لبخند زدن و همچنین بالا و پائین بردن ابروها صورت خود را ورزش دهید. باید در طی روز چندین بار این تمرینات را انجام دهید که بوتاکس به عضلات نفوذ پیدا کند

 • تا چند روز به باشگاه مراجعه نکنید.

پس از تزریق بوتاکس گلابلا فعالیت شدید باعث افزایش ضربان قلب و همچنین جریان خون می ‌شود. پیاده ‌روی آرام پس از تزریق بوتاکس بسیار خوب است. به همین خاطر توصیه می‌ کنیم حداقل ساعت پیاده ‌روی تند انجام ندهید. ورزش‌ های سنگین امکان دارد باعث مهاجرت ناخواسته بوتاکس به ناحیه‌ های دیگر شده و اثربخشی بوتاکس را کاهش خواهد داد. همچنین امکان دارد عوارض جانبی دیگری را برای شما به همراه بیاورد.

کلام پایانی

گلابلا یکی از قسمت ‌های اصلی صورت است که عضله‌ های متعددی را شامل می ‌شود. افزایش سن و پیری موجب ایجاد چین و چروک و پایین آمدن ابروها می‌ شود. بنابراین با تزریق بوتاکس در گلابلا می‌ توانید شادابی و جوانی خود را به صورت مجدد داشته باشید. نقاط متعددی در این ناحیه وجود دارند که با توجه به صلاح دید پزشک بهترین گزینه برای شما انتخاب می‌ شود. مدل ‌های مختلفی از این محصول مانند ایرانی، کره ‌ای، آمریکایی و انگلیسی برای تزریق بوتاکس در گلابلا وجود دارند. بنابراین با توجه به بودجه خود می ‌توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید

5/5 - (7 امتیاز)

4 دیدگاه ها

  • سلام وقت بخیر مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس رو به طور مفصل توضیح دادیم که میتونین بخونین اما به طور خلاصه :

   *خودداری از استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن و ویتامین E
   *حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
   *اگر سابقه ی تبخال دارید ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
   *اگر در روز تزریق ، تبخال و یا جوش دارید حتما به پزشکتان اطلاع دهید تا در صورت لازم تزریق را به روز دیگری موکول کند.
   *بهتر از قبل از تزریق، وعده های غذایی را به طور کامل مصرف کنید.
   *در دوران بارداری ، تزریق بوتاکس ممنوع است پس اگر باردار هستید حتما به پزشکتان اطلاع دهید.
   *گر در دوران شیر دهی هستید به پزشکتان اطلاع دهید.
   *بهتر است روزهای قبل از تزریق در معرض آفتاب نباشید ، چرا که میتواند تاثیر منفی داشته باشد.
   *اگر تحمل درد های جزیی برای شما سخت است یک ساعت قبل از تزریق استامینوفن مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *