تزریق بوتاکس پیشانی

از بین بردن چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس پیشانی

یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی فرد ، پوست صورت است. زیرا پوست صاف و تمیز چهره را شاداب و جوان نشان می دهد. اما با گذشت زمان به خصوص در سنین کهنسالی، پوست صورت به خصوص پوست اطراف چشم و پیشانی دچار چین و چروک می شود. اخم کردن زیاد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت زیاد، مواد آرایشی بهداشتی نامرغوب و … چین و چروک و خطوط را بیشتر می کنند.یکی از پرطرفدارترین قسمت های بوتاکس پیشانی ، بوتاکس خط اخم است.

خوشبختانه امروزه روش هایی برای از بین بردن این خطوط وجود دارند. کسانی که از چین و چروک و خطوط پیشانی خود رنج می برند، می توانند با تزریق بوتاکس پیشانی صافی و جوانی را به پوست خود بازگردانند. آکادمی باران رحمتی در خدمت شما عزیزان برای آموزش خدمات پوستی به خصوص آموزش تزریق بوتاکس می باشد. شما می توانید در این آکادمی دوره های تزریق بوتاکس را گذرانده و با دریافت مدرک معتبر در این حرفه مشغول به کار شوید.

تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی یکی از درمان های زیبایی پوست است. این درمان برای صاف کردن پوست و از بین بردن چین و چروک کاربرد دارد. ماده ای که در بوتاکس پیشانی استفاده می شود، ماده فعال سمی به نام بوتولینوم نوع A است. این سم فلج کننده عضلات است و موقعی که به ماهیچه پیشانی تزریق می شود آن را به طور موقت فلج می کند تا پیشانی چروک نشود. البته این ماده به مقدار خیلی کمی تزریق می شود و نیاز نیست نگران سمی بودن آن باشید.

این سم در مقادیر زیاد خطرناک است و به همین دلیل بایستی کنسروها را قبل از استفاده بجوشانید تا این سم از بین برود و دچار فلج عضلات نشوید. تزریق بوتاکس برای چین و چروک و خطوط پیشانی، بین ابروها و خطوط عمودی چشم کاربرد دارد. نکته دیگری که باید در مورد تزریق بوتاکس پیشانی بدانید این است که این درمان موقتی است و در صورتی که از این نوع درمان ناراضی بودید می توانید آن را تمدید نکنید تا اثر آن از بین برود.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تزریق ژل کلیک کنید

آیا تزریق بوتاکس پیشانی بی خطر است؟

بوتاکس از چندین دهه قبل مورد تایید قرار گرفته و استفاده می شود. این روش در مقایسه با پرکننده های پوستی بی خطر است. زیرا مستقیما به ماهیچه تزریق شده و لایه های پوست را درگیر نمی کند. خوب است بدانید که بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز دارد و برای مشکلاتی از جمله: اسپاسم گردن (دیستونی گردنی)، گردن درد(هیپرهیدروزیس)، مثانه بیش فعال، عفونت های دستگاه ادراری، تنبلی چشم، میگرن، اختلالات عصبی عضلانی، میاستنی گراویسم، اسپاسم عضلانی و …مورد استفاده قرار می گیرد.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به آموزش بوتاکس زیر بغل کلیک کنید.

آیا تزریق بوتاکس پیشانی عوارض دارد؟

عوارض بوتاکس پیشانی

افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند ممکن است پس از تزریق دچار عوارضی شوند. برای اینکه از بروز این عوارض تا حد زیاد جلوگیری کنید بایستی به مرکز درمانی معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت مواد و مهارت درمانگر آن مطمئن باشید. البته ما در ادامه برای شما عوارض بوتاکس را به همراه روش کاهش آن ها معرفی کرده ایم تا در صورت بروز عوارض زودتر بهبود یابید. عوارض بوتاکس عبارتند از:

 • کبودی

از آنجایی که در بوتاکس مواد از طریق سوزن تزریق می شوند، طبیعی است که پوست متورم و کبود شود. این علائم چند روزه بهبود می یابند. اما برای کاهش آن می توانید قبل از تزریق مصرف داروهای رقیق کننده خون، مکمل های حاوی روغن ماهی، سیر و جینسینگ را متوقف کنید.

 • درد

میزان درد بوتاکس به پوست بیمار و مهارت درمانگر وابسته است و معمولا این کار درد ندارد. اما اگر برخی افراد دچار درد شدند، می توانند با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی درد را کنترل کنند.

 • خونریزی

از آنجایی که به هنگام درمان مواد به ماهیچه تزریق می شوند، ممکن است سوزن، مویرگ کوچکی را در پوست پاره کند و دچار خونریزی شوید. اما این خونریزی جزئی است و اصلا جای نگرانی ندارد. البته اگر درمانگر مهارت کافی را برای این کار داشته باشد، خونریزی نخواهید داشت یا خیلی خفیف خواهد بود.

 • ناراحتی معده

تزریق بوتاکس پیشانی می تواند موجب ناراحتی معده، حالت تهوع و یبوست شود. این علائم از چند روز تا چند هفته با شدت کم تا متوسط طول می کشند. البته می توانید این علائم را به راحتی کنترل کنید. برای کاهش این علائم می توانید از این راهکارها استفاده کنید:

 1. خوردن میوه و سبزیجات به مقدار کافی
 2. استفاده از چای زنجبیل برای آرام کردن معده
 3. پرهیز از غذاهای سنگین و پر چرب
 4. مصرف از مکمل فیبر
 5. دوش گرفتن با آب گرم
 6. انجام تمرینات سبک (حداکثر سه بار در هفته)
 • خشکی دهان

یکی از عوارض رایج بوتاکس خشک شدن دهان است. نشانه های این عارضه غلیظ و رشته ای شدن بزاق، خشک و خشن شدن گلو و مشکل در بلع است. این علائم طی چند روز بهبود می یابد. اما برای بهبود سریع تر این راه ها را امتحان کنید:

 1. نوشیدن آب
 2. خوردن آبنبات بدون قند
 3. خوردن آدامس بدون قند
 4. استفاده از دهانشویه های بدون الکل
 5. کاهش تنفس از دهان
 • دیسفاژی

دیسفاژی به مشکل در بلع گفته می شود که یکی از عوارض تزریق بوتاکس پیشانی است. این عارضه ۲ تا ۱۰ روز طول می کشد. شما می توانید برای بهبود سریع تر نکات زیر را رعایت کنید:

 1. غذا را کامل جویده و یک لیوان آب بنوشید.
 2. تا حد ممکن غذاهای نرم بخورید.
 3. اگر به هنگام نوشیدن مایعات هم مشکل بلع داشتید از نی استفاده کنید.
 4. با پزشک درمورد مشکل خود صحبت کنید تا برای شما خطر آفرین نشود.
 • افتادگی پلک

اگر فرد درمانگر مهارت و تجربه کافی را نداشته باشد و تزریق را در جای نامناسب انجام دهد و یا دوز بالایی از ماده را استفاده کند احتمال افتادگی پلک زیاد می شود و ممکن است فرد به ضعف و افتادگی عضلات، مشکل در باز کردن چشم ها و مشکلات بینایی دچار شود. افتادگی پلک در عرض چهار تا شش هفته از بین می رود. اما شما می توانید با استفاده از قطره آپراکلونیدین با تجویز پزشک این مشکل را درمان کنید. یک روش درمانی دیگر برای جراحی پلک ، آموزش بلفاروپلاستی است.

همانطور که مشاهده کردید، عوارض بوتاکس پیشانی بسیار کم است و بیشتر در صورت مهارت نداشتن درمانگر اتفاق می افتد. اما افرادی که در آکادمی باران رحمتی دوره های تزریق ژل و بوتاکس را گذرانده اند، مهارت بالایی برای انجام این تزریقات داشته و در نتیجه عوارض به حداقل خود می رسند.

عوارض بوتاکس پیشانی

برای پیشانی چند واحد بوتاکس تزریق می شود؟

هر ویال بوتاکس شامل دوزهای بین ۵۰ تا ۱۰۰ واحد است. اکثر شرکت های سازنده، ۴ واحد برای هر پنج محل پیشانی یعنی در مجموع ۲۰ واحد را پیشنهاد می دهند. برخی درمانگرها به طور میانگین از ۱۰ تا ۳۰ واحد برای تزریق به پیشانی استفاده می کنند. معمولا در اولین تزریق، درمانگر دوز کمی را تزریق می کند و سپس به شما فرصت می دهد تا نتیجه آن را ببینید. سپس اگر نیاز بود چند واحد اضافی تزریق می کند و به این صورت تعداد واحد مورد نیاز شما برای دفعات بعدی مشخص می شود.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به  بوتاکس چشم گربه ای کلیک کنید.

تزریق بوتاکس پیشانی چند روز بعد اثر می کند ؟

معمولا سه روز بعد از تزریق بوتاکس، اثر آن مشخص شده و بعد از سه هفته حداکثر تاثیر خود را بر روی محل تزریق می گذارد. تزریق بوتاکس بدون درد بوده و ممکن است در مواردی دچار کبودی شود که کاملا طبیعی بوده و نگران کننده نیست و بعد از یک هفته کاملا برطرف می شود.

اثر تزریق بوتاکس پیشانی تا چه مدت دوام دارد؟

معمولا اثر بوتاکس پیشانی حدود دو هفته پس از تزریق کامل می شود و تا ۳.۴ ماه اثر آن دوام دارد و پس از آن نیاز به تمدید می باشد. البته امکان دارد اثر اولین تزریق زودتر از بین برود و زودتر نیاز به تمدید داشته باشید. سپس فواصل درمان بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل خط خنده

برای پیشانی چند واحد بوتاکس تزریق می شود؟

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس پیشانی

موقعی که یک درمان زیبایی انجام می دهید، برای اینکه درمان اثر بیشتری داشته باشد و عوارض درمان کمتر شود بایستی برخی نکات را رعایت کنید. این نکات انجام برخی کارها و پرهیز از انجام برخی کارها است در مقاله مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس به طور کامل توضیح داده ایم. مراقبت های پس از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • پس از بوتاکس می توانید روتین مراقبت از پوستی که به طور معمول داشتید را ادامه دهید.
 • پس از درمان، به مدت ۷۲ ساعت، برای شستشوی صورت خود از آب ولرم و پاک کننده ملایم استفاده کنید و پس از آن صورت خود را به آرامی خشک کنید.
 • امکان خشک تر شدن پوست پس از بوتاکس وجود دارد. برای رفع خشکی و تنظیم سطح رطوبت پوست می توانید از سرم اسیدهیالورونیک استفاده کنید.
 • حداقل تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس، از دیگر درمان های حرفه ای صورت اجتناب کنید.
 • از مصرف الکل و داروهای مسکن خود داری کنید. زیرا مصرف این دو موجب رقیق شدن پوست شما می شود. رقیق شدن خون هم پس از تزریق بوتاکس کبودی را تشدید می کند. با اینکه کبودی از عوارض معمول بوتاکس است، اما شما باید عوارض را کاهش دهید و مصرف الکل و مسکن این عوارض را بیشتر می کنند.
 • برای اینکه از صورت خود محافظت کنید، حداقل تا ۲۴ ساعت پس از درمان، در ورزش و تمرین بدنی شرکت نکنید و چند روز برای انجام ورزش صبر کنید.
 • گرما و نور شدید تاثیر نامطلوبی بر درمان بوتاکس در روزهای اول دارند. به همین سبب برای اینکه اثر بوتاکس را ببینید و دچار عوارض بوتاکس نشوید، حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از آفتاب گرفتن و یا قرار گرفتن در معرض گرمای شدید اجتناب کنید.
 • از آنجایی که بوتاکس درمانی است که موجب فلج عضلات می شود، بایستی آن را به حال خود رها کرده و به آن دست نزنید. زیرا ممکن است هنگام لمس صورت بوتاکس به نواحی دیگر منتقل شود و نتیجه درمان عوض شود. پس حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق صورت خود را لمس نکنید تا بوتاکس اثر خود را بگذارد و نتیجه دلخواه خود را ببینید.
 • همانطور که در نکته قبل گفتیم، نباید به ناحیه تزریق فشار وارد شود. پس هنگام استفاده از مواد آرایشی، آن ها را به آرامی روی صورت خود بمالید. همچنین چیزهای تنگی که به پیشانی فشار می آورند مثل کلاه یا هدبند را نپوشید.

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس به مواد استفاده شده بستگی دارد. یعنی اینکه در چه نواحی تزریق انجام می شود و چند واحد تزریق می شود. همچنین برند مواد استفاده شده هم تاثیر زیادی در قیمت بوتاکس دارد. این موارد و کلینیکی که شما انتخاب می کنید، در تعیین قیمت تمام شده بوتاکس نقش دارند.

کلام آخر…

همانطور که دیدید، تزریق بوتاکس پیشانی کار حساسی است و در صورتی که درست انجام نشود اثرات زیان باری دارد. در آکادمی باران رحمتی دوره های آموزشی تزریق بوتاکس برگزار می شود که علاقه مندان عزیز می توانند با شرکت در این دوره ها و دریافت مدرک معتبر در این عرصه فعالیت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزشی آکادمی باران رحمتی می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت و شماره های 0939593454509366128808 با ما در تماس باشید.

5/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *