یکی از مشکلات بسیاری از افراد ریزش مو است. به همین دلیل، عمل کاشت مو امروزه پرطرفدار شده و مراکز زیادی دوره‌های مربوط به آموزش کاشت مو در رشت را برگزار می‌کنند. با این حال برخی از این مراکز معتبر نبوده و با ارائه مطالب بی کیفیت و دریافت هزینه‌های بالا از دانش‌جویان، آنها را با مشکلات بسیاری همچون عدم یادگیری مطالب، عدم داشتن مدرک، پرداخت هزینه های بالا و… مواجه کرده است.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که برای یادگیری این حرفه، به آکادمی باران رحمتی که مرکزی معتبر در این زمینه بوده مراجعه کنید. حال ما در ادامه این مقاله قصد داریم به روش‌های کاشت مو، عوارض، مزایا و  هزینه شرکت در دوره ی آموزشی کاشت مو در رشت ، بپردازیم پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

کاشت مو چیست؟

امروزه دلایل بسیاری همچون مصرف داروهای شیمیایی، انواع بیماری‌ها، ژن، آلودگی هوا و… باعث ریزش مو می‌شوند. برای درمان ریزش مو داروهایی در بازار وجود دارند که با مصرف آنها، ریزش برای مدّت کوتاهی قطع می‌شود. البته با عوارض زیادی نیز همراه است و به‌طور کلی انتخاب مناسبی برای رفع این مشکل نمی‌باشد.

کاشت مو یک روش ماندگار برای جبران ریزش مو و کم پشتی موها است که از طریق کاشت فولیکول‌ها که از دیگر نقاط بدن برداشته می‌شوند، صورت می‌گیرد. برای کاشت فولیکول‌های مو، روش‌های متعددی وجود دارند که فرد باید بسته به نظر خود و پزشک و همچنین شرایطش، روش مناسب خود را انتخاب نماید. در دوره آموزش کاشت مو در رشت که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌گردد، تمامی روش‌های کاشت مو، به شما به صورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود. هم وطنان عزیز در شهر رشت ، شما میتوانید در دوره آموزش تزریق چربی به صورت در رشت نیز شرکت کنید.

روش‌های کاشت مو در رشت

 • روش FUT: یکی از قدیمی‎‌ترین و رایج‌ترین روش کاشت مو، این مورد است. در این روش، بخشی از بانک مو به صورت نواری جدا شده و سپس به تکه‌های کوچکتری که به آن گرافت می‌گویند تقسیم می‌شود. در مرحلۀ آخر، جراح با ایجاد سوراخ‌هایی در پوست سر، این فولیکول‌ها را می‌کارد.
 • روش FIT: در این روش برخلاف روش قبلی، فولیکول‌ها به صورت دانه دانه و تکی استخراج و کاشت شده که باعث می‌شود نسبت به روش قبل کم تهاجم‌تر باشد. البته واضح است که این روش وقت، هزینه و دقّت بالاتری را نیز می‌طلبد.
 • روش BHT: مناسبترین روش کاشت مو برای افرادی که موهای سر خود را به‌طور کامل از دست داده‌ اند و یا بانک موی مناسبی برای استخراج فولیکول ندارند، این مورد می‌باشد. چرا که در این روش، به جای برداشت فولیکول از سر، از دیگر نقاط بدن برداشته و کاشت می‌شوند.
 • روش Micro FIT: در این روش از ایمپلنترهایی که دارای سر چرخان هستند استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه، ابتدا سوراخ‌هایی را در سر ایجاد شده و سپس با استفاده از مکش، فولیکول‌ها خارج می‌شوند. این روش استخراج، باعث می‌شود که حداقل آسیب ممکن به فولیکول‌ها وارد گردد.
 • روش پرینتر سه بعدی: یکی از روش‌های مدرن و پیشرفته برای کاشت مو، روش پرینتر سه بعدی است. در این روش با استفاده از فناوری‌های چاپ سه بعدی، ساختارهای مو ساخته می‌شوند.

آموزش کاشت مو fue,fut

مراحل کاشت مو

به منظور آشناییت بیشتر شما با این حرفه، در ادامه اصلی‌ترین مراحل کاشت مو نام برده و توضیح داده شده است. حال اگر شما به این حرفه علاقه‌مندید، می‌توانید با ثبت نام در دوره آموزش کاشت مو در رشت که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌گردد، تمامی مراحل کاشت مو را به صورت تئوری و عملی توسط اساتید خوب و مجرب آموزش ببینید.

 • مشاوره: در این بخش پزشک با بررسی شرایط فرد که شامل محل تاسی، بانک مو، ریزش مو و… می‌شود، بهترین روش کاشت مو را برای او انتخاب می‌کند. البته گاهی نیز ممکن است آزمایشاتی از بیمار گرفته شود. همچنین بنابر شرایط فرد، ممکن است برخی داروها برای بیمار تجویز شود تا فرد با عوارض کمتری رو به رو گردد.
 • آماده‌سازی بیمار برای کاشت مو: در این بخش طراحی خط‌های کاشت مو، بی‌حس کردن پوست سر، تراشیدن بانک مو و اقداماتی از این قبیل انجام می‌گیرد.
 • برداشت فولیکول‌ها: بعد از بی‌حسی سر، فولیکول‌ها توسط جراح از بانک مو برداشته و استخراج می‌شوند. به منظور جلوگیری از ازبین رفتن فولیکول‌ها، جراح آنها را در مایعی مخصوص قرار می‌دهد.
 • کاشت مو: در مرحله آخر، پزشک سوراخ‌هایی را در قسمت مورد نظر ایجاد کرده و فولیکول‌های برداشته شده را در آنها می‌کارد.

بیشتر بخوانید: آموزش فیلر لب روسی

عوارض کاشت مو

اگر شما قصد شرکت در دوره آموزش کاشت مو در رشت را دارید، نیاز است که پیش از آن از عوارض این امر آگاهی یابید. البته توجه داشته باشید که تمامی این موارد و راهکارهای رفع این عوارض در این دوره به صورت کاملتر به شما آموزش داده خواهد شد.

 • بی‌حسی پوست سر: همانطور که می دانید در عمل کاشت مو، بخش‌های از پوست سر تراشیده شده که موجب آسیب رساندن به عصب‌ها می‌شود. به همین دلیل برای مدّتی، ممکن است پوست سر بی‌حس باشد.
 • درد: این یک عارضه موقتی و طبیعی بوده که می‌توان از قرص‌های مسکن برای رفع آن استفاده نمود. البته برای رفع این مورد یکسری پیشگیری‌های دیگر نیز می‌توان انجام داد که تمامی آنها در دوره آموزش کاشت مو در رشت به‌طور کامل توضیح داده شده است.
 • سکسکه: همانطور که متذکر شدیم، در این عمل به دلیل تراشیده شدن پوست سر، عصب‌ها آسیب می‌بینند و فرد دچار سکسکه ‌می‌شود. این عارضه نیز موقتی بوده و بعد از مدّتی از بین خواهد رفت.
 • رشد موهای زیر پوستی: فولکیول‌ها در زیر پوست کاشت می‌شوند و ممکن است که در زیر پوست شروع به رشد کنند. این موضوع موجب می‌شود فرد ظاهر مطلوبی نداشته باشد و حتی فولیکول‌های کاشته شده عفونت کنند.
 • افتادگی پوست سر: بسته به روش انجام کاشت مو، ممکن است بیمار برای مدتی موقت دچار افتادگی پوست سر گردد. البته این عارضه در صورتی که عمل کاشت به درستی انجام نگیرد همیشگی است.
 • ایجاد کیست‌های بنفش رنگ: بعد از کاشت، ممکن است کیست‌های بنفش رنگی در پوست سر به وجود آیند. این کیست‌ها موقتی بوده و بعد از مدّتی از بین خواهند رفت.
 • غیرقابل بازگشت بودن: کاشت مو یک عمل همیشگی بوده و پس از کاشت فولیکول‌ها، امکان خارج کردن آنها وجود ندارد.
 • عدم تقارن: هنگامی که پزشک به درستی خط‌های کاشت مو را روی سر بیمار طراحی نکند، این عارضه به وجود می‌آید. در این مورد، موها به صورت نامتقارن رشد کرده که کاملا قابل مشاهده و واضح است. به منظور جلوگیری از این مشکل، پیشنهاد می‌شود که خط‌های طراحی شده به وسیله آیینه توسط پزشک و بیمار چک شوند.
 • پوسته پوسته شدن سر: بعد از گذشت یک الی دو روز پس از عمل، ممکن است این عارضه ایجاد شود که موقتی بوده و بعد از 7 الی 10 روز از بین خوهد رفت. برای رفع این مشکل فرد می‌تواند پس از گذشت 48 ساعت، سر خود را شست و شو دهد. اگر بعد از این مدت ذکر شده یعنی 7 الی 10 روز همچنان پوسته‌های سر وجود داشتند، می‌توان از کمپرس مرطوب و بخار کمک گرفت.

همانطور که مشاهده کردید تمامی عوارض این عمل موقتی بوده و یا به دلیل عدم مهارت پزشک به وجود می آیند. به همین جهت اگر شما قصد وارد شدن به این حرفه را دارید، باید تمامی نکات مربوط به انجام کاشت مو و راه‌های رفع عوارض آن را به خوبی بیاموزید. در دوره آموزش کاشت مو در رشت، تمامی راهکارهای لازم برای رفع عوارض کاشت مو و همچنین نحوه انجام این عمل به صورت تئوری و عملی به شما آموزش داده می‌شود. این کار باعث می‌شود هنگامی که عارضه‌ای در بیمارتان مشاهده کردید، بتوانید به راحتی آن را رفع نمایید. شما می‌توانید جهت ثبت نام در این دوره، با آکادمی باران رحمتی تماس حاصل فرمایید. توجه داشته باشید که تمامی راه‌های ارتباطی در بخش‌های مختلف سایت از جمله در پایین همین مقاله ذکر شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش فیلر زیر چشم

فواید کاشت مو

 • بازیابی موهای از دست رفته: اصلی‌ترین و مهمترین کاربرد و فایده عمل کاشت مو، بازیابی موهای از دست رفته فرد و همچنین رفع ریزش مو است که به واسطه رشد فولیکول‎های کاشته شده، صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که کاشت مو عملی طبیعی بوده و موها به صورت طبیعی رشد می‌کنند.
 • عدم نیاز به جراحی‌های زیاد و متعدد: نتایج عمل کاشت مو همیشگی بوده و ماندگاری بالایی دارند به همین دلیل نیازی به جراحی‌های متعدد و پی در پی نمی‌باشد. البته توجه داشته باشید که در صورتی که عمل کاشت به درستی انجام نگیرد و ریزش مو برای فرد به وجود آید، باید یکبار دیگر این عمل انجام شود.
 • دائمی بودن: نتایج عمل کاشت مو دائمی بوده و ماندگاری بالایی دارند.
 • پوشاندن جراحات سر: خیلی از افراد به دلیل سوختگی و یا برخی جراحات دیگر، رشد مو در قسمتی از سرشان متوقف شده است. این افراد با انجام دادن عمل کاشت مو نه تنها این جراحات نامطلوب را می‌پوشانند، بلکه می‌توانند شاهد رشد دوباره موهایشان در همان قسمت باشند.

دوره آموزش کاشت مو در رشت

دوره آموزش کاشت مو در رشت

همانطور که می‌دانید دوره آموزش کاشت مو توسط مراکز زیادی در سراسر کشور آموزش داده می‌شود و هر دوره، با دیگری یکسری تفاوت‌های اساسی دارد. با این وجود تمامی این دوره‌ها دارای دو بخش تئوری و عملی هستند. در بخش تئوری فرد تمامی نکات را به صورت تشریحی و تنها با توضیحات استاد یاد گرفته و سپس در بخش عملی، آنها را به صورت عملی و با آزمون و خطا انجام می‌دهد. واضح است که اهمیت بخش عملی نسبت به بخش تئوری بیشتر است و بانوان و آقایان عزیز میتوانند در این حوزه فعالیت داشته باشند. بهتر است بگوییم بعد از گذراندن دوره ی آموزش کاشت مو حرفه ای در رشت شما یک مدرک معتبر دریافت میکنید که بعد از آن میتوانید مشغول به کار شوید پس فرصت را از دست ندهید !

چه افرادی می‌توانند در دوره آموزش کاشت مو در رشت شرکت کنند؟

به‎طور کلی می‌توان گفت که این دوره مناسب تمامی افراد بوده و محدودیت خاصی ندارد؛ با این حال یکسری تفاوت برای افراد شرکت کننده وجود دارد: پزشکان، پرستاران و پیرا پزشکان می‌توانند به طور مستقیم در این دوره شرکت کنند. امّا دیگر افراد، باید یکسری مباحث را به منظور آشنایی با آناتومی سر و برخی موارد دیگر پیش از دوره اصلی، بگذرانند.

بهترین مرکز آموزش کاشت مو در رشت کجاست؟

ویژگی‌های بسیاری وجود دارند که برای یک آکادمی نوعی امتیاز محسوب شده و باعث می‌شوند که آن مرکز، تبدیل به مرکزی خوب و معتبر گردد. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • مجهز بودن به امکانات مدرن و پیشرفته
 • دارا بودن اساتید مجرب و متخصص
 • سابقه خوب
 • هزینه مناسب و منصفانه
 • اعطا مدرک و گواهینامه پایان دوره معتبر
 • محیطی خوب و مناسب
 • و…

اگر برای شما سوال است بهترین مرکز کلینیک آموزش کاشت مو در رشت کجاست؟ آکادمی باران رحمتی با دارا بودن تمامی موارد بالا و همچنین برخی خدمات و امکانات اضافه‌تر، جزء بهترین مراکز آموزشی در این زمینه محسوب شده و انتخاب مناسبی برای افراد به شمار می آید. همچنین این آکادمی علاوه بر شهر رشت، دوره‌های آموزشی دیگر را نیز در شهرهای دیگر کشور و برخی کشورهای خارجی برگزار می‌کند. شما نیز می‌توانید جهت شرکت در دوره آموزش کاشت مو در رشت، با ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه آموزش کاشت مو در رشت چقدر است؟

از آنجایی که عوامل مختلفی بر روی هزینه این آموزش تأثیر می‌گذراند، نیاز است که شما جهت اطلاع از قیمت آموزش کاشت مو در رشت با ما در مجموعه آکادمی باران رحمتی تماس حاصل فرمایید. از جمله مواردی که بر قیمت تاثیرگذار هستند:

 • مدرس
 • نوع دوره
 • مدّت زمان دوره
 • مکان دوره
 • امکانات دوره
 • و….

کلام آخر…

کاشت مو یکی از حرفه‌های پردرآمد و روز دنیا می‌باشد که تاکنون علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده است. امروزه مراکز زیادی دوره‌های آموزش کاشت مو در رشت را برگزار کرده که یکی از این مراکز، آکادمی باران رحمتی است. این آکادمی با برگزاری دوره‌های مختلف افزون بر این دوره در سراسر کشور، مفتخر به آموزش دانشجویان زیادی می‌باشد که هم اکنون بسیاری از آنها وارد بازار کار شده و جایگاهی برای خود کسب کرده‌اند. شما نیز اگر به این حرفه علاقه‌مندید و قصد دارید هرچه زودتر وارد بازار کار شوید، باید دوره‌های مربوطه گذرانده و مدرک خود را دریافت نمایید. شما می‌توانید جهت ثبت نام در دوره آموزش کاشت مو در رشت و یا دریافت اطلاعات بیشتر، از طریق شماره های 0939593454509366128808 با آکادمی باران رحمتی تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه ها

 • سلام برای دوره دستیاری کاشت مو دانشجوی پرستاری میتونه شرکت کنه؟

  • سلام وقت بخیر برای عموم آزاده . برای اطلاع از شرایط دوره لطفا تماس بگیرید 09395934545 – 09366128808

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *