هزینه ی آموزش کاشت مو در شیراز

از آنجایی که موها تأثیر بسزایی در زیبایی ظاهر افراد دارند، روش‌های متفاوتی جهت مقابله با ریزش مو ارائه شده‌اند که یکی از آنها کاشت مو است. امروزه مراکز بسیاری دوره‌های مربوط به آموزش کاشت مو در شیراز را برگزار می‌کنند. آکادمی باران رحمتی نیز یکی از مراکز معتبر در این زمینه بوده که تمامی نکات آموزشی را در محیطی خوب و با تجهیزات مدرن توسط اساتید با تجربه و متخصص به شما آموزش می‌دهد. حال به منظور آشنایی بیشتر شما با این دوره ما در این مقاله قصد داریم به برخی سوالات متداول شما پاسخ دهیم. پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

کاشت مو چیست؟

قبل از اینکه به شرایط دوره آموزش کاشت مو در شیراز بپردازیم بهتر است توضیحی راجع به کاشت مو و روش های آن ارائه دهیم، کاشت مو روش مدرن برای درمان ریزش مو و پرپشت کردن موها می‌باشد که به واسطه کاشت فولیکول‌های مو در ناحیه موردنظر صورت می‌گیرد. به‌طور کلی این روش مناسبی برای افرادی است که به دلایل مختلفی همچون آلودگی هوا، مصرف برخی قرص‌های شیمیایی، ژن و… دچار ریزش مو شده‌اند. کاشت فولیکول‌ها به روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود که هرکدام از اینها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. هر فرد پیش از انجام این عمل، باید ابتدا روش کاشت مدنظر خود را با توجه به توصیه پزشک و شرایط خود انتخاب کند. حال ما در ادامه قصد داریم به بررسی مزایا، معایب و تفاوت این روش‌ها با یکدیگر بپردازیم. توجه داشته باشید که تمامی مراحل و روش‌های کاشت فولیکول‌ها تماما در دوره آموزش کاشت مو در شیراز که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌شود، آموزش داده شده است و شما می‌توانید با شرکت در این دوره، به نسخه جامعتر این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

روش‌های کاشت مو

1.روش FUT

امروزه آموزش کاشت مو بسیار پر طرفدار شده است که این کا روش های مختلفی دارد. کاشت مو در این روش بدین شکل است که ابتدا بخش نواری شکلی از قسمت بانک مو که معمولا در پشت سر قرار دارد، برداشته شده و به قسمت‌های کوچکتری که به آنها گرافت می‌گویند تقسیم می‌شود. سپس جراح به وسیله ایجاد سوراخ‌هایی در ناحیه مورد نظر، فولیکول‌ها را می‌کارد.

 • مزایا: هزینه کم _ صرف وقت کم _ کاشت تعداد زیادی فولیکول به طور همزمان
 • معایب: ایجاد زخم و اسکار

کاشت مو با روش FUT

2.روش BHT

از آنجایی در این روش به جای استفاده از فولیکول‌های سر، از فولیکول‌های دیگر نقاط بدن در این روش استفاده می‌شود، انتخاب مناسبی برای افرادی است که به‌طور کامل موهای سر خود را از دست داده‌اند و یا بانک موی مناسبی ندارند.

3.روش SUT

در این روش تمامی مراحل کاشت توسط دستگاه انجام شده و پزشک تنها حکم ناظر را دارد. به همین جهت، این مورد جزء بهترین روش‌های کاشت مدرن مو به حساب می‌آید. در این روش پس از استخراج فولیکول‌ها، گرافت‌ها فریز شده تا از نابودی فولکیول‌ها جلوگیری شود. با اینکه در این روش تمامی مراحل توسط دستگاه انجام می‌شود، در صورتی که پزشک ناظر کار خود را به درستی انجام ندهد، مشکلاتی برای بیمار ایجاد به وجود می‌آید.

 • مزایا: دوره نقاهت کوتاه _ عدم درد و خونریزی _ عدم نیاز به جراحی _ کاشت تعداد زیاد فولیکول به‌طور همزمان.
 • معایب: هزینۀ بالا.

4.روش FIT

یکی دیگر از روش های آموزش کاشت مو در شیراز ، روش fit  است در این روش، ابتدا فولیکول‌ها به صورت دانه دانه و تکی استخراج می‌شوند. سپس جراح سوراخ‌هایی را در ناحیه مدنظر ایجاد کرده و این فولکیول‌ها را می‌کارد. این روش برای افرادی که قصد کاشت موهای زیادی را دارند مناسب نمی‌باشد.

 • مزایا: حالت طبیعی موها _ عدم وجود جای زخم.
 • معایب: صرف زمان زیاد _ هزینه بالا _ کیفیت پایین فولیکول‌ها _ خطر ریزش مو.

کاشت مو با روش FIT

5.روش MicroFIT

تمامی مراحل کاشت در این روش مانند روش قبلی می‌باشد با این تفاوت که نحوه استخراج فولیکول‌ها به روش FIT است و در نتیجه دقّت بالاتری در این روش صرف می‌شود. در این روش فولیکول‌ها با مکش ایمپلنترها به صورت تکی استخراج شده که باعث می‌شود کمترین آسیب به آنها وارد گردد.

 • مزایا: دقّت بالا _ حداقل آسیب وارده به فولکیول‌ها _ عدم درد و خونریزی _ عدم نیاز به جراحی _ عدم نیاز به تراشیدن سر.
 • معایب: هزینه بالا _ مناسب نبودن برای افرای که زخم‌های کلوئیدی و یا بانک موی ضعیفی دارند.

6.روش SAFER

این روش جزء امن‌ترین روش‌های کاشت مو به حساب می‌آید و تمامی مراحل آن توسط دستگاه انجام می‌شود.

 • مزایا: روشی تضمینی _ بازدهی بالا _ دقّت بالا _ دوره نقاهت کوتاه مدّت _ حداقل آسیب وارده به فولیکول‌های مو _ پرپشت کردن موها _ احیای خط رشد مو _ رشد مجدد موها _ هزینۀ پایین
 • معایب: مورد خاصی ندارد.

7.روش پرینتر سه بعدی

در این روش ساختارهای مو توسط دستگاه‌های چاپ سه بعدی ساخته می‌شوند و این روش جزء مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که انتخاب یک روش مناسب برای کاشت بر عهده بیمار و پزشک است. به همین علت پزشک باید از تمامی روش‌های کاشت به خوبی اطلاع داشته و ویژگی‌های مخصوص به هرکدام را بداند. لازم به ذکر است که تمامی روش‌های انجام این عمل در دوره آموزش کاشت مو در شیراز که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌شود آموزش داده شده است. اگر شما نیز به این حرفه علاقه‌مندید، می‌توانید با شرکت در این دوره، وراد بازار کار شده و آینده خود را تضمین کنید.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به آموزش تزریق ژل و بوتاکس در اصفهان کلیک کنید.

فواید کاشت مو

اگر شما قصد شرکت در دوره آموزش کاشت مو در شیراز را دارید، نیاز است که پیش از آن با فواید این عمل آشناییت پیدا کنید.

 • بازیابی موهای از‌دست رفته: همانطور که می‌دانید کاشت مو یک روش طبیعی برای رفع ریزش مو و همچنین بازیابی موهای از‌دست رفته است. با انجام این روش، تمامی موهای فرد در محل کاشت فولیکول‌ها دوباره شروع به رشد کرده و باعث بهبود ظاهر فرد می‌گردند.
 • عدم نیاز به جراحی‌های زیاد و متعدد: عمل کاشت مو تنها در یک مرحله و یکبار انجام می‌گیرد و نیازی به انجام جراحی‌های متعدد نیست. البته در این مورد تنها یک استثنا وجود دارد. آن هم این است که اگر این عمل به درستی انجام نشود، مشکلاتی همانند ریزش مو برای فرد ایجاد می‌شود. در این زمان باید برای جبران این مشکل، کاشت دوباره انجام شود.
 • دائمی بودن: نتایج این عمل دائمی بوده و از بین نمی روند.
 • ظاهر طبیعی: همانطور که می‌دانید در این عمل از فولیکول‌های بدن خود فرد استفاده می‌شود. در نتیجه جنس، نوع و رنگ موهای رشد کرده با موهای طبیعی فرد کاملا یکسان بوده و ظاهری طبیعی را ایجاد می‌کنند.
 • پوشاندن جراحات سر: هنگامی که بخشی از بدن دچار سوختگی گردد و یا ضربه شدیدی ببیند، نه تنها رد و جای زخم آن باقی می‌ماند، بلکه موها نیز رشد خود را در آن قسمت از دست می‌دهند. این موضوع موجب می‌شود که ظاهر بدی برای فرد ایجاد شود. حال یک خبر خوب برای این دسته از افراد این است که با انجام عمل کاشت مو نه تنها موها دوباره در آن قسمت رشد می‌کنند، بلکه رشد موها سبب پوشانده شدن این جراحات می‌شوند.

عوارض کاشت مو

همانطور که می‌دانید هر عمل جراحی افزون بر فواید، از یکسری عوارض نیز برخوردار است که تمامی این عوارض در دوره آموزش کاشت مو در شیراز بازگو شده‌اند. حال در ادامه برخی از شایع ترین عوارض این عمل آورده شده است:

 • بی‌حسی پوست سر: در اکثر روش‌های کاشت مو، برای کاشت فولیکول‌ها پوست سر تراشیده شده که این موضوع سبب آسیب دیدگی عصب‌ها می‌شود. این آسیب دیدگی می‌تواند به مدّت چند روز این عارضه را برای فرد به وجود آورد.
 • درد: این مورد یکی از شایعترین عوارض بوده که تنها با مصرف قرص مسکن رفع می‌شود. البته توجه داشته باشید که نه تنها مصرف مسکن بلکه هرگونه قرص و داروی دیگر بعد از عمل باید زیر نظر پزشک انجام گیرد تا از بروز برخی عوارض احتمالی جلوگیری شود.
 • سکسکه: یکی دیگر از عوارض ناشی از آسیب دیدگی عصب‌ها، سکسکه است.
 • رشد موهای زیر پوستی: این عارضه به صورت رشد فولیکول‌ها در زیر پوست بروز پیدا می‌کند که باعث از‌بین رفتن ظاهر مطلوب فرد می‌شود.
 • افتادگی پوست سر: این مورد تنها مختص به برخی روش‌های کاشت مو می‌باشد و در تمامی روش‌های کاشت این عارضه به وجود نمی‌آید. همچنین توجه داشته باشید که این مورد موقتی بوده و بعد از مدّتی از‌بین می‎رود. با این وجود اگر عمل کاشت به درستی انجام نگیرد، افتادگی پوست سر ممکن است از‌بین نرود، که در این صورت باید حتما به پزشک مربوطه مراجعه شود. ماندگاری این عارضه می‌تواند به دلیل عدم تخصص پزشک باشد، به همین جهت برای جلوگیری از بروز همچین مشکلی توصیه می‌شود که حتما به فردی مراجعه شود که دوره آموزش کاشت مو در شیراز را به خوبی گذرانده باشد.
 • ایجاد کیست‌های بنفش رنگ: این عارضه نیز موقتی بوده و جای نگرانی ندارد.
 • غیرقابل بازگشت بودن: از آنجایی که نتایج عمل کاشت مو همیشگی بوده و از‌بین نمی‌روند، این عمل غیرقابل بازگشت بوده و امکان از‌بین بردن نتایج آن وجود ندارد.
 • عدم تقارن: این عارضه زمانی رخ می دهد که خط های کاشت طراحی شده توسط پزشک تقارن نداشته که موجب رشد موها به صورت نامتقارن می‌شود. پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از بروز این مشکل، خط‌های طراحی شده یکبار توسط بیمار و یکبار توسط پزشک چک شوند.
 • پوسته پوسته شدن سر: به وجود آمدن این عارضه پس از عمل کاشت کاملا طبیعی بوده و البته موقتی است. پوسته‌های سر بعد از دو الی یک روز ایجاد می‌شوند و خود به خود پس از گذشت یک هفته الی ده روز از‌بین می‌روند. اگر بعد از گذشت این مدّت، همچنان این مورد وجود داشت، می‌توان از کمپرس مرطوب و یا بخار استفاده کرد. برای رفع این عارضه می‌توان پس از گذشت 48 ساعت، سر خود را شست و شو داد.
 • ریزش مو: ممکن است موهای کاشته شده بعد از مدّتی شروع به ریزش کنند که این موضوع می‌تواند به دو علت باشد:فولیکول‌های جدید درحال رشد هستند و عمل کاشت به درستی صورت نگرفته و موها درحال ریزش هستند. در این زمان باید به پزشک مراجعه کرد و در صورت نیاز، باید این عمل مجددا انجام گیرد.

یک پزشک متخصص، هنگامی که بیمار با عارضه‌ای رو به رو می‌شود، با ارائه راه حل، آن عارضه را برطرف کرده و از بروز آن جلوگیری می‌کند. حال اگر شما قصد دارید که به پزشکی متخصص و حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید، باید ابتدا دوره‌های آموزش کاشت مو در شیراز را که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می‌شود، به خوبی بگذرانید و پس از دریافت مدرک، مشغول به کار شوید. اگر علاقه مند به زمینه بوتاکس هستید میتوانید در دوره ی آموزش تزریق ژل و بوتاکس در شیراز نیز شرکت کنید.

دوره آموزش کاشت مو در شیراز

همانطور که می‌دانید این دوره دارای سرفصل‌های متنوعی می‌باشد که هرکدام یک مبحث کامل را شامل می‌شوند. امّا به‌طور کلی می‌توان تمامی این مباحث را به دو دسته تئوری و عملی تقسیم کرد.لازم به ذکر است که اهمیت بخش عملی در دوره آموزش کاشت مو در شیراز، از بخش تئوری بیشتر است.

 • در بخش تئوری، تمامی مباحث به صورت شفاهی توسط اساتید تدریس شده و دانشجو ملزم به حفظ و یادگیری تمامی نکات است.
 • در بخش عملی همانطور که از اسم آن واضح است، تمامی مباحث یادگرفته شده توسط دانشجو به صورت عملی اجرا می‌شود.

چه کسانی می‌توانند در دوره آموزش کاشت مو در شیراز شرکت کنند؟

اکر برای شما سوال است چه کسانی می توانند مدرک کاشت مو بگیرند ؟ به‌طور کلی محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد و می‌توان گفت که این دوره آموزشی مناسب تمامی افراد بوده و همه می‌توانند در آن شرکت کنند. با این حال برخی افراد همانند پزشکان، پرستاران و پیرا پزشکان می‌توانند به‎طور مستقیم در دوره شرکت کنند. درحالی که دیگر افراد باید یکسری پیش نیازها را قبل از شرکت در در این دوره، آموزش ببینند. اگر از هموطنان ما در اصفهان هستید میتوانید در دوره ی آموزش کاشت مو در اصفهان کلیک کنید.

دوره ی آموزش کاشت مو در شیراز

بهترین مرکز آموزش کاشت مو در شیراز کجاست؟

مراکز بسیاری در شیراز این حرفه را آموزش می‌دهند که افراد می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و در این دوره شرکت نمایند. امّا برخی از این مراکز معتبر نیستند و مشکلات متعددی را برای دانشجویان ایجاد می‌کنند. به همین دلیل انتخاب یک مرکز معتبر بسیار مهم است به‌طور کلی اگر یک مرکز دارای برخی ویژگی‌ها باشد، می‌توان گفت که مرکز آموزشی معتبری بوده و می‌توان با خیالی آسوده به آن مراجعه کرد. برخی از این ویژگی‌های بهترین مرکز آموزش کاشت مو در شیراز عبارت‌اند از:

 • دارا بودن اساتید متخصص و با تجربه
 • هزینه منصفانه
 • ارائه مطالب آموزشی با کیفیت ، ارائه فایل و ویدئو آموزشی
 • محیطی خوب و مناسب
 • اعطا مدرک معتبر و گواهینامه پایان دوره
 • دارا بودن امکانات و تجهیزات پیشرفته
 • آموزش به صورت هندزآن + پشتیبانی 10 ساله دانشجویان
 • معرفی به بازار کار (آموزش و استخدام تکنسین کاشت مو در شیراز)

آکادمی باران رحمتی یکی از بهترین آکادمی‌های برگزار کننده انواع دوره‌های آموزشی اعم از آموزش کاشت مو در شیراز است که تمامی موارد بالا را دارا بوده و تاکنون دانشجویان زیادی را آموزش داده است. همچنین این مرکز پشتیبانی نامحدود داشته و دانشجویان می‌توانند حتی پس از اتمام دوره، از این پشتیبانی بهره ببرند.

هزینه ی آموزش کاشت مو در شیراز چقدر است؟

همانطور که می‌دانید قیمت تمامی دوره‌های آموزشی متغیر بوده و به همین علت نمی‌توان قیمت ثابتی را برای این امر در نظر گرفت. از طرفی برخی عوامل همچون نوع دوره، مدّت زمان دوره، مدرس و… بر روی هزینه این آموزش تأثیر می‌گذارند و باعث متغیر شدن هزینه این آموزش می‌شوند.شاید دیده باشید که گاها اموزش رایگان کاشت مو است اما چه چیزی شما یاد میگیرید ؟! به همین جهت اگر تمایل دارید که از قیمت آموزش کاشت مو در شیراز مطلع گردید، می‌توانید با آکادمی باران رحمتی تماس حاصل فرمایید.

توجه داشته باشید که تمامی را‌ه‌های ارتباطی در بخش‌های مختلف سایت اعم از پایین همین مقاله ذکر شده است. در زمان انتخاب آموزش کاشت مو به ویژگی های یک آموزشگاه معتبر دقت کنید و در ازای هزینه ای که میدهید ، خدمات دریافتی را مقایسه کنید. مثلا شما با شرکت در کارگاه آموزشی کاشت مو در شیراز میتوانید فایل ویدیو آموزش کاشت مو و فایل پی دی اف را داریافت کنید ، شما آموزش را به صورت عملی و تئوری فرابگیرید و.. پس در انتخاب آموزشگاه دقت کنید. شما هزینه دوره کاشت مو شیراز را به صورت یک سرمایه گذاری ببینید و نه بعنوان هزینه. 

آموزش کاشت ابرو در شیراز

مجموعه ی آکادمی باران علاوه بر برگزاری آموزش کاشت مو ، آموزش کاشت ابرو در شیراز را نیز توسط متخصصین دارند که شما میتوانید شرکت کنید. که در  آموزش کاشت مو وجود دارد.

کلام آخر…

همانطور که می‌دانید انجام عمل کاشت مو بدون مدرک و بدون تخصص، باعث می‌شود که مشکلات خطرناک و زیادی برای افراد به وجود آیند و از طرفی، این کار نوعی تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد. به همین جهت قبل از انجام هرکاری باید ابتدا اقدام به دریافت مدرک از طریق گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه کنید. همانطور که پیش از این نیز متذکر شدیم، انتخاب مرکز آموزشی مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و لازم است که دقّت بالایی در این امر صرف شود. به همین جهت ما به شما آکادمی باران رحمتی را پیشنهاد می‎کنیم. این آکادمی با ارائه مدرک پایان دوره معتبر و همچنین دارا بودن تجهیزات مدرن و پیشرفته و اساتید خوب و با تجربه، به شما این اطمینان را می‌دهد که تمامی مطالب آموزشی با کیفیت بالا و به خوبی در این دوره به شما عزیزان آموزش داده می‌شوند. شما نیز اگر به این حرفه علاقه‌مندید و قصد دارید که هرچه زودتر مشغول کسب درآمد شوید، توصیه می‌کنیم که در این دوره شرکت کنید. جهت شرکت در دوره آموزش کاشت مو در شیراز و یا دریافت اطلاعات بیشتر با آکادمی باران رحمتی و با شماره های 09395934545 – 09366128808 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

6 دیدگاه ها

 • برای آموزش کاشت مو در شیراز از کدوم متد آموزشی استفاده میکنید ؟

  • سلام و وقت بخیر
   تمامی متدهای کاشت مو به روز (به غیر از جراحی) آموزش داده میشود.

 • سلام برای پرداخت دوره ی آموزش کاشت مو در شیراز میشه به صورت قسطی تسویه کرد ؟

 • سلام خسته نباشید . واسه دوره دیدن باید چه شرایطی داشته باشیم و با چه مدرکی میتونیم بیایم دوره ببینیم؟

  • سلام وقت بخیر
   رشته ی تحصیلی و یا حرفه تون چی هست ؟ برای اطلاعات بیشتر باهامون تماس بگیرید 09395934545 – 09366128808

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *