آموزش کاشت مو در یزد

داشتن موهای بلند و پرپشت می ‌تواند در زیبایی افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد. اما متاسفانه امروزه به دلایل زیادی از جمله ژنتیک، شامپوهای نامرغوب، آلودگی هوا و … افراد زیادی دچار ریزش موی شدید و تاسی سر به خصوص در قسمت جلو و میانی سر می‌ شوند. خوشبختانه امروزه روش ‌های زیبایی زیادی برای برطرف کردن نواقص وجود دارد و می ‌توان با کاشت مو، موی پرپشت و طبیعی داشت.

اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید درباره کاشت مو و آموزش کاشت مو در یزد برای شما توضیح خواهیم داد. اما قبل از آن خوب است بدانید که آکادمی باران رحمتی مفتخر به برگزاری دوره‌ های آموزش کاشت مو در مشهد می‌ باشد. شما عزیزان می ‌توانید در دوره های آموزش کاشت مو با مدرک شرکت کرده و پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون ‌ها مدرک معتبر کسب کنید و در این عرصه مشغول به کار شوید.

کاشت مو چیست؟

در کاشت مو فولیکول ‌های مو از قسمتی از سر یا بدن که بانک مو نام دارد برداشته می ‌شود و در قسمت‌ های جلویی و میانی سر افراد که قسمت دریافت کننده نام دارد قرار داده می‌ شود. بانک مو به قسمتی گفته می ‌شود که تعداد فولیکول‌ های مو در آن قسمت زیاد است. در دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد به طور کامل درباره کاشت مو و جزئیات آن تکنیک‌ های کاشت، صحبت خواهد شد.

روش‌ های کاشت مو

اگر تمایل دارید در دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد شرکت کنید بهتر است با روش‌ های کاشت مو آشنایی مختصری داشته باشید. این روش ‌ها عبارتند از:

روش FUT

در این روش جراح با استفاده از تیغ جراحی بخش نواری شکلی از پوست فرد را از قسمت بانک مو برمی ‌دارد. سپس قسمت نواری را به قسمت ‌های کوچک که گرافت نام دارند تقسیم می ‌کند. در مرحله بعدی با استفاده از سوزن یا تیغ در نواحی مورد نظر سوراخ ‌های کوچکی ایجاد می‌ کند و گرافت های مو را درون این سوراخ‌ ها قرار می ‌دهد. مزیت این روش سریع و پر بازده بودن آن است. اما مشکل بزرگی که دارد این است که اسکار بزرگی در قسمت بانک مو بر جای می‌ گذارد.

روش FIT

در این روش به جای اینکه قسمت نواری شکل از پوست جدا شود واحدهای فولیکولی دانه دانه برداشت و کاشت می‌ شوند. به این صورت که پزشک فولیکول‌ ها را دانه دانه از پوست سر جدا می ‌کند. سپس سوراخ‌های کوچکی در ناحیه کاشت ایجاد کرده و فولیکول ها را در این سوراخ‌ ها قرار می ‌دهد. این روش کم تهاجم ‌تر از روش قبل است، اما برای کاشت مو با این روش به زمان زیادی نیاز است.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

در این روش به جای موهای سر از موهای بدن برای کاشت استفاده می ‌شود که تکنیک برداشت و کاشت مو در این روش تکنیک FIT می ‌باشد. این روش برای افرادی که از کچلی زیاد رنج می ‌برند و کسانی که ذخیره موی زیادی در پشت سر خود ندارند و موهایشان خیلی نازک است مناسب می‌باشد.

روش Micro FIT

در این روش از ایمپلنترهای بسیار ظریف و مینیاتوری که دارای سر چرخان می ‌باشند استفاده می‌ شود. به این صورت که ایمپلنتر سوراخ‌ هایی با قطر کمتر از یک میلی‌م تر در پوست ایجاد می ‌کند. سپس با مکش فولیکول مو را خارج می‌ کند. در این روش فولیکول ‌های مو کمترین آسیب را می ‌بینند.

مراحل کاشت مو

در این قسمت با مراحل کاشت مو آشنا خواهید شد. در دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد با تمام این مراحل به طور مفصل‌ تر و با جزئیات بیشتر آشنا می شوید. همچنین به صورت عملی این مراحل را انجام خواهید داد تا تجربه و مهارت کافی را برای کاشت مو به دست بیاورید. این مراحل عبارتند از:

مشاوره

در این قسمت پزشک شرایط بدنی فرد و میزان و محل تاسی را بررسی خواهد کرد تا بتواند ناحیه بانک مو و ناحیه دریافت کننده را به طور دقیق مشخص کند و بهترین روش را برای کاشت مو انتخاب کند. همچنین در این مشاوره درباره بیماری‌ ها و حساسیت‌ های فرد سوال خواهد شد و حتی ممکن است پزشک قبل از انجام کاشت از فرد بخواهد که آزمایشاتی را انجام دهد. علاوه بر آنها پزشک از بیمار می ‌خواهد که نکاتی را رعایت کند تا کاشت مو به بهترین شکل و با کمترین عوارض انجام شود.

آماده سازی بیمار برای کاشت مو

در این قسمت بایستی بیمار برای اتاق عمل آماده شود. به این صورت که لباس خود را بپوشد، فشار خون بیمار چک شود و طراحی خط رویش مو روی سر بیمار انجام شود تا تارها در جای درست کاشت شوند. همچنین نواحی بانک مو و قسمت دریافت کننده بی‌حس خواهند شد تا بیمار در حین کاشت دردی را حس نکند.

برداشت مو

در این مرحله فولیکول ‌های مو با یکی از چند روشی که گفته شد برداشته می‌ شوند و بهترین فولیکول‌ ها جدا شده و در مایعی قرار می ‌گیرند. زیرا مدت زمان کاشت طولانی می ‌باشد و ممکن است فولیکول ‌ها از بین بروند.

کاشت مو

اکنون پزشک در قسمت‌ هایی که از قبل برای کاشت مو انتخاب ‌شده است سوراخ‌ های کوچکی ایجاد می ‌کند و فولیکول‌ های جدا شده را در این سوراخ ‌ها قرار می‌ دهد.

مراحل کاشت مو

کیس ‌های ممنوعه کاشت مو

همه افراد نمی ‌توانند کاشت مو را انجام دهند. زیرا ممکن است کاشت مو برای آنها بی ‌نتیجه باشد و یا حتی برای آنها خطرآفرین باشد. این افراد عبارتند از:

 • افرادی که سن آنها کمتر از ۲۵ سال است. زیرا طرح ریزش موی آنها معلوم نیست.
 • افرادی که در پشت سر یا کناره سر موی کافی ندارند، نمی ‌توانند نتیجه خوبی از کاشت مو بگیرند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری ‌های التهابی در سر و بیماری ‌های خود ایمنی می ‌باشند بهتر است کاشت مو را انجام ندهند. زیرا ممکن است بیماری آنها عود کند.
 • افرادی که دچار شوره، جوش و یا تاول در سر خود هستند قبل از درمان نباید کاشت مو را انجام دهند.

این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است در روز مشاوره پزشک به دلایل دیگری شما را از کاشت مو منع کند و یا اینکه به شما توصیه کند کاشت مو را مدتی به تعویق بیندازید.

عوارض کاشت مو

هر روشی عوارض خاص خودش را دارد. اما ممکن است در برخی شرایط این عوارض کمتر باشند و در برخی شرایط عوارض جدی ‌تری برای فرد پیش بیاید. اگر پزشک فرد با تجربه و با مهارت باشد و تمام نکات بهداشتی را رعایت کند فرد عوارض جزئی همچون تورم، درد، خارش، بی‌حسی در ناحیه دریافت کننده مو و … را تجربه خواهد کرد که به مرور زمان بهبود خواهد یافت. انجام توصیه ‌های پیش و پس از کاشت مو نیز می‌ تواند به کاهش و بهبود هرچه سریع‌تر عوارض کمک کند.

اما اگر پزشک تکنیک ‌های صحیح کاشت مو را نداند و نکات بهداشتی را رعایت نکند ممکن است عوارض زیان باری برای فرد پیش بیاید. عوارضی همچون عفونت، نکروز پوست، ایجاد دلمه‌ های سیاه رنگ بزرگ روی پوست سر و …. . افرادی که تمایل به کار در عرصه کاشت مو دارند می ‌توانند در دوره ‌های آموزش کاشت مو در یزد شرکت کرده و تمام تکنیک ‌ها و نکات مربوط به کاشت مو را یاد بگیرند تا بهترین نتیجه را با کمترین عوارض برای بیمار حاصل کنند.

سرفصل‌ های دوره آموزش کاشت مو در یزد

اگر تمایل دارید در این دوره ‌ها شرکت کنید بهتر است با سرفصل ‌های این دوره‌ ها آشنا شوید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است در تمام دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد این سرفصل‌ ها یکسان نباشند. زیرا هر آموزشگاه با توجه به نظر مدرس و نیاز شرکت کنندگان سرفصل ‌های خاص خودش را دارد. اما معمولا سرفصل‌ها عبارتند از:

 • آشنایی با کاشت مو و کاربردهای آن
 • آشنایی با فولیکول مو و بانک مو
 • آموزش تشخیص بهترین بانک مو
 • آشنایی با قسمت دریافت کننده
 • آموزش تشخیص نواحی دریافت کننده
 • آشنایی با آزمایشات قبل از کاشت مو
 • آموزش تحلیل آزمایشات
 • آموزش انواع روش‌ های کاشت مو
 • آشنایی با ابزار و وسایل کاشت مو
 • آموزش جداسازی فولیکول‌ها
 • آموزش کاشت فولیکول‌ ها در نقاط مورد نظر
 • آموزش نکات مراقبتی پیش، حین و پس از کاشت مو
 • آشنایی با مزایا و معایب کاشت مو
 • آشنایی با عوارض کاشت مو
 • آموزش نحوه جلوگیری و کاهش عوارض کاشت مو
 • آشنایی با کیس‌ های مناسب و ممنوعه برای کاشت مو
 • آموزش توصیه ‌های پیش و پس از کاشت مو
 • کاشت مو به صورت تمرین عملی روی کیس مورد نظر توسط هنرجو زیر نظر مدرس

هزینه دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد

هزینه دوره‌ ها با توجه به عوامل مختلفی متغیر هستند. عواملی که در هزینه دوره‌ تاثیرگذارند عبارتند از:

 • مدت دوره: ممکن است دوره کوتاه مدت یا بلند مدت باشد که هزینه آن متفاوت است.
 • سطح دوره: ممکن است سطح دوره مبتدی، متوسط و یا پیشرفته باشد که هزینه هر سطح با سطح دیگر متفاوت است.
 • آموزشگاه: هر آموزشگاهی با توجه به محل، امکانات و شهرت آموزشگاه خود مبلغ متفاوتی برای برگزاری دوره در نظر می ‌گیرد.
 • مدرس: ممکن است هر مدرسی با توجه به تجربه، مهارت، سابقه و شهرت خود هزینه متفاوتی را برای تدریس درخواست کند که در هزینه دوره اثرگذار خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت دقیق دوره ‌ها می‌توانید با آکادمی باران رحمتی و با شماره های 09395934545 – 09366128808 تماس حاصل فرمایید.

بهترین آموزشگاه برای آموزش کاشت مو در یزد

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه هستید ما آکادمی باران رحمتی را به شما پیشنهاد می ‌کنیم. اگر می ‌پرسید چرا؟ باید به شما بگوییم که آکادمی باران رحمتی در طی فعالیت چندین ساله خود دوره‌ های آموزشی زیبای زیادی در چندین کلان شهر ایران و حتی چندین شهر در خارج از ایران برگزار کرده است. شما عزیزان می ‌توانید در آکادمی باران رحمتی در محیطی آرام و دلنشین دوره‌ های آموزشی را پشت سر بگذارید.

مدرسین دوره‌ ها افراد مجربی هستند که شما می ‌توانید تمام نکات مورد نیاز برای کاشت مو را از آنها فرا بگیرید. مهمتر از همه اینکه شما عزیزان پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون‌ های مربوطه از آکادمی باران رحمتی مدرک معتبر دریافت خواهید کرد.

شما عزیزان برای گرفتن مجوز کاشت مو به این مدرک نیاز خواهید داشت همچنین با داشتن این مدرک می ‌توانید به مراجعه کنندگان خود این اطمینان را بدهید که تمام تکنیک ‌های مربوط به کاشت مو را فرا گرفته ‌اید و می‌ توانید بهترین نتیجه را با کمترین عوارض برای آنها حاصل کنید.

کلام آخر

شرکت در دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد برای افرادی که علاقمند به کار در این عرصه هستند امر واجبی می ‌باشد. زیرا نداشتن دانش و مهارت کافی ممکن است باعث بروز آسیب ‌ها و مشکلات جدی در بیماران شود. اگر شما علاقمند به شرکت در این دوره‌ ها هستید آکادمی باران رحمتی پذیرای شما عزیزان می‌ باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره‌ های آموزش کاشت مو در یزد و دیگر دوره‌ های آموزشی آکادمی باران رحمتی می‌ توانید از طریق شماره های 09395934545 – 09366128808 با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *