آموزش لابیاپلاستی در مشهد

تقریبا همه افراد به زیبایی ظاهر صورت و بدن خود اهمیت زیادی می‌ دهند. دوست دارند نواقص و مشکلات ظاهری خود را با انجام عمل‌ های زیبایی برطرف کنند. همچنین برخی نواقص و مشکلات علاوه بر اینکه از لحاظ زیبایی شناسی اهمیت دارند ممکن است در کارهای روزمره و عادی فرد اختلال ایجاد کنند و یا باعث بروز بیماری در فرد بشوند. بزرگ و یا بد شکل بودن لابیا نیز از این دست مشکلات است.

اگر در ادامه با ما همراه باشید درباره لابیاپلاستی و آموزش لابیاپلاستی برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. قبل از آن خوب است بدانید که برای شرکت در دوره ‌های آموزش عمل لابیاپلاستی در مشهد می ‌توانید در دوره‌ های آموزشی آکادمی باران رحمتی شرکت کرده و مدرک معتبر دریافت کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

برخی عوامل مانند زایمان، پیری، فعالیت جنسی، ژنتیک و … باعث می‌ شوند لابیاها بزرگ شوند. برخی افراد از بزرگ بودن لابیای خود ناراضی هستند و برخی دیگر در ورزش کردن، موارد بهداشتی، فعالیت جنسی و دیگر فعالیت ‌های بدنی دچار مشکل می‌ شوند. حتی برخی افراد دچار عفونت‌ های واژینال می ‌گردند. این افراد بایستی عمل لابیاپلاستی را انجام دهند.

لابیاپلاستی یک عمل زیبایی برای اصلاح لب ‌های درونی واژن یا همان لابیامینور و لب‌ های بیرونی واژن یا همان لابیاماژور است. به این صورت که بخشی از لابیامینور و یا لابیاماژور برش داده می ‌شود. البته لابیاپلاستی معمولاً روی لابیامینور انجام می‌ شود تا اندازه آن کاهش یابد و در زیر لابیاماژور آویزان نشود.

لابیاپلاستی و بارداری

در دوران بارداری به خصوص در اواخر آن به دلیل هورمون‌ های زیادی که در بدن خانم‌ ها ترشح می‌ شود ممکن است لابیاها بزرگ شوند. همچنین پس از زایمان طبیعی احتمال تغییر در اندازه و ظاهر لابیاها هست. افراد پس از طی دوران بارداری و انجام زایمان طبیعی ممکن است نیاز به انجام لابیاپلاستی داشته باشند.

به همین دلیل در صورتی که عجله‌ای برای انجام لابیاپلاستی نباشد و فرد در آینده نزدیک قصد باردار شدن داشته باشد بهتر است عمل لابیاپلاستی را به بعد از زایمان موکول کند تا به انجام دوباره این عمل نیاز نداشته باشد. در غیر این صورت قبل از بارداری نیز می ‌توان این عمل را انجام داد و لابیاپلاستی بر بارداری و زایمان اثر منفی نخواهد داشت.

لابیاپلاستی و بکارت

لابیاپلاستی و بکارت

اگر به دلیل مشکلات ناشی از بزرگ بودن لابیا مجبور به انجام لابیاپلاستی پیش از ازدواج هستید اصلاً نگران نباشید. زیرا لابیاپلاستی هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد و این تصور که با انجام لابیاپلاستی می ‌توان بکارت را ترمیم کرد و یا واژن را تنگ کرد نیز تصور غلطی است.

هزینه دوره‌ های آموزش عمل لابیاپلاستی در مشهد

هزینه دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی در مشهد

هزینه دوره ‌های آموزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این رو نمی ‌توان قیمت دقیقی برای آن مشخص کرد. این عوامل عبارتند از:

 • آموزشگاه: قطعاً هر چقدر که آموزشگاه در قسمت بهتری از شهر قرار داشته باشد و ظاهر و امکانات رفاهی آموزشگاه بهتر باشد هزینه دوره بیشتر خواهد بود.
 • مدت دوره: دوره ‌ها به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند. قطعاً دوره ‌های بلند مدت هزینه بیشتری خواهند داشت.
 • سطح دوره‌: ممکن است دوره ‌ها در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه شوند که قطعاً هزینه آنها نیز متفاوت خواهد بود.
 • مدرس دوره: معمولا هر چقدر که مدرس دوره فرد مشهورتری باشد و تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری برای تدریس دریافت می ‌کند.

برای اطلاع از قیمت دقیق دوره ‌های آموزش لابیاپلاستی در مشهد می ‌توانید با آکادمی باران رحمتی تماس بگیرید.

خدمات آکادمی باران در یک نگاه

دوره

زیباجویان گرامی لطفا دوره های مد نظرتان را در کادر مربوطه علامت زده و دکمه ی دریافت مشاوره را کلیک کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت پیام شما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند . از اینکه آکادمی باران را برای خدمت انتخاب کرده اید سپاسگزاریم.
انتخاب دوره

بهترین آموزشگاه برای آموزش لابیاپلاستی در مشهد

اگر به دنبال یک آموزشگاه خوب هستید ما آکادمی باران رحمتی را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. در آکادمی باران رحمتی شما می ‌توانید در یک فضای آرام و دلنشین با امکانات رفاهی بالا دوره‌ های آموزشی را پشت سر بگذارید. مدرسین آکادمی باران رحمتی افرادی مجرب هستند و می ‌توانید مطمئن باشید که لابیاپلاستی و تمام نکات آن را به بهترین شکل یاد خواهید گرفت.

همچنین می ‌توانید زیر نظر مدرس تمرین عملی روی کیس زنده داشته باشید تا به یک فرد ماهر تبدیل شوید. مهمتر از همه اینکه شما با شرکت در دوره‌ های آموزش عمل لابیاپلاستی مشهد در آکادمی باران رحمتی و قبولی در آزمون‌ های مربوطه، مدرک معتبر کسب خواهید کرد. شما عزیزان برای شروع به کار در این عرصه نیاز به مدرک معتبر خواهید داشت تا بتوانید مجوز انجام این کار را بگیرید.

همچنین در صورت داشتن مدرک معتبر می‌ توانید به بیماران خود این اطمینان خاطر را بدهید که در دوره ‌های آموزشی شرکت کرده ‌اید و دانش و مهارت کافی را برای انجام این کار دارید و لابیاپلاستی برای آنها توسط یک فرد ماهر انجام می ‌شود.

انواع روش‌ های لابیاپلاستی

اگر به دنبال آموزش لابیاپلاستی در مشهد هستید، بهتر است قبل از آن با روش انجام لابیاپلاستی آشنا شوید تا بدانید که چه کاری انجام خواهید داد. روش‌ های لابیاپلاستی عبارتند از موارد زیر.

روش برش خطی یا قوس‌دار

در این روش بایستی به وسیله لیزر، قیچی، تیغ جراحی یا فرکانس ‌های رادیویی یک برش خطی یا قوس ‌دار (با توجه به شکل لامیامینور) در قسمت زائد و بیرونی لابیامینور ایجاد شود تا بافت‌های اضافه بریده شود. این کار به کاهش سایز لابیامینور کمک می‌ کند و موجب می‌ شود ظاهر بیرونی لابیامینور به حالت نیم دایره دیده شود.

برش V شکل

در این روش یک برش روی بافت زائد لبه بیرونی لابیا ایجاد می‌ شود که این برش در ابتدای لابیامینور کوچک و با نزدیک شدن به ناحیه بیرونی بزرگتر می‌ گردد. سپس لبه بالایی و لبه پایینی به یکدیگر بخیه می ‌خورند. با این روش می‌ توان عدم تقارن لبه‌ های واژن را رفع کرد.

روش  Z-plasty

این روش مانند روش V شکل است. با این تفاوت که ‌برش اضافه‌ دارد. این روش برای زمانی مناسب است که بافت زائد به مقدار بیشتری در اطراف ناحیه مورد نظر وجود دارد.

برش بیضی شکل

در این روش یک برش بیضی شکل در دیواره درونی لابیا ایجاد می ‌شود که تا لبه خارجی کشیده می‌ شود و از لابیامینور خارج می‌ شود. در این روش چین خوردگی ‌های طبیعی لابیامینور حفظ می ‌شوند. اما هر کسی نمی ‌تواند این روش را انجام دهد و تنها افرادی می ‌توانند این روش را اجرا کنند که آموزش لابیاپلاستی را به بهترین شکل ممکن دیده باشند و مهارت و تجربه کافی در این کار کسب کرده باشند. زیرا اگر این روش به درستی اجرا نشود عواقب بسیار بدی در پی خواهد داشت.

لابیاپلاستی با آر اف

این روش یک روش غیر جراحی است و با استفاده از فرکانس‌ های رادیویی لابیامینور کوچک و لابیا ماژور فشرده می ‌شود. مزیت این روش این است که عوارض دیگر روش ها مانند برش بیش از حد، باقی ماندن اسکار، نکروز لبه های لامیا، هماتوم و … را ندارد. عوارض لابیاپلاستی نیز در این روش کمتر بوده و زودتر بهبود می یابند.

فواید و عوارض لابیاپلاستی

فواید لابیاپلاستی

فواید لابیاپلاستی

آشنایی با فواید لابیاپلاستی ممکن است علاقه شما را به شرکت در دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی در مشهد بیشتر کند. فواید لابیاپلاستی عبارتند از:

 • زیبا شدن لابیا: فرم استانداردی برای لابیا وجود ندارد. اما ممکن است برخی افراد از بزرگ و یا آویزان بودن لابیای خود ناراضی باشند و با انجام لابیاپلاستی حس بهتری به لابیای خود داشته باشند.
 • افزایش راحتی: بزرگ بودن لابیا ممکن است در انجام برخی فعالیت ‌ها اختلال ایجاد کند. مثلاً افرادی که لابیای بزرگ دارند ممکن است به هنگام ورزش کردن به خصوص هنگام دوچرخه سواری احساس درد و ناراحتی داشته باشند که با انجام لابیاپلاستی این مشکل را نخواهند داشت.
 • اعتماد به نفس بیشتر: افرادی که لابیای خیلی بزرگ و بد شکل دارند ممکن است به هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و از شریک جنسی خود خجالت بکشند. این افراد با انجام لابیاپلاستی فرم و سایز دلخواه خود را به دست خواهند آورد و اعتماد به نفس بیشتری در برابر شریک جنسی خود خواهند داشت.
 • لذت بیشتر حین رابطه جنسی: لابیای بزرگ ممکن است حین رابطه جنسی باعث ایجاد ناراحتی و درد شود. افراد با انجام لابیاپلاستی می ‌توانند لذت جنسی بیشتری را تجربه کنند.
 • پوشیدن لباس ‌های متنوع ‌تر: ممکن است لابیای بزرگ شما را در انتخاب لباس محدود کند. زیرا با داشتن لابیای بزرگ پوشیدن لباس‌ های تنگ آزاردهنده است و شما می ‌توانید با انجام لابیاپلاستی بدون هیچ خجالت و ناراحتی هر لباسی که می‌ خواهید را بپوشید.

عوارض لابیاپلاستی

در صورتی که لابیاپلاستی در یک مرکز معتبر و توسط یک فرد با تجربه و ماهر انجام شود عوارض زیادی نخواهد داشت. همچنین انجام توصیه ‌های پیش و پس از انجام لابیاپلاستی تا حد خیلی زیادی از بروز عوارض جلوگیری می ‌کند و به بهبود سریعتر عوارض کمک شایانی می ‌بخشد. پس حتماً برای انجام لابیاپلاستی به دنبال فردی باشید که دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی را گذرانده باشد و دانش و مهارت کافی را کسب کرده باشد. حتماً توصیه‌ هایی که در زمان مشاوره به شما می ‌گوید را اجرا کنید. اما عوارض احتمالی لابیاپلاستی عبارتند از:

خونریزی، لخته شدن خون، کبودی، تورم، عفونت، خشکی مزمن واژن، ایجاد زخم در دهانه واژن، درد در هنگام مقاربت جنسی و … که اکثر این عوارض معمولاً در صورتی رخ می ‌دهند که مقدار بیش از حدی از لابیا برداشته شود. پس بهتر است برای کاهش تهاجمی سایز لابیا به پزشک اصرار نکنید.

سرفصل‌ های دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی در مشهد

سرفصل‌ های دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی در مشهد

 • آشنایی با آناتومی واژن
 • آشنایی با لابیاپلاستی
 • آموزش تکنیک‌ های انجام لابیاپلاستی
 • آموزش انواع روش ‌های برش در لابیاپلاستی
 • یادگیری انواع ابزار برش در لابیاپلاستی
 • آموزش نحوه بخیه زدن در هر روش لابیاپلاستی
 • آشنایی با تجهیزات و وسایل مورد نیاز در لابیاپلاستی
 • آموزش آماده کردن مکان، وسایل و بیمار برای انجام لابیاپلاستی
 • آشنایی با مزایا و عوارض لابیاپلاستی
 • آموزش روش ‌های کمک کننده به بهبود عوارض ناشی از لابیاپلاستی
 • آشنایی با مراقبت ‌های قبل و بعد از انجام لابیاپلاستی
 • آشنایی با کاندیداهای انجام لابیاپلاستی
 • افراد ممنوعه برای انجام لابیاپلاستی
 • انجام لابیا پلاستی به طور تمرینی توسط شرکت کنندگان زیر نظر مدرس

البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است در تمام دوره‌ های آموزش عمل لابیاپلاستی در مشهد همه این سرفصل ‌ها تدریس نشوند و یا سرفصل ‌های بیشتری تدریس شوند. زیرا سرفصل‌ های آموزشی به آموزشگاه، مدرس و نیاز شرکت کنندگان بستگی دارد. اگر علاقمند به زمینه ی زیبایی هستید، اموزش تزریق فیلر روسی را به شما پیشنهاد میکنیم.

چه کسانی می‌توانند در دوره ‌های آموزش لابیاپلاستی در مشهد شرکت کنند؟

از آنجایی که این عمل زیبایی حساسیت زیادی دارد و باید توسط یک فرد با تجربه و ماهر و به طور ظریف و دقیق انجام شود، حتماً بایستی افرادی این کار را انجام دهند که در رشته پزشکی تحصیل کرده اند و با آناتومی بدن و روش‌ های درمانی آشنایی دارند. لابیاپلاستی توسط متخصصین جراحی زنان انجام می‌ شود و پزشکان دیگر نیز می‌ توانند در این دوره ‌ها شرکت کنند و در این عرصه مشغول به کار شوند.

کلام آخر

لابیاپلاستی حتماً بایستی توسط یک فرد مجرب انجام شود. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود می ‌تواند اثرات زیانباری را برای بیمار داشته باشد. به همین دلیل شرکت در دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی اهمیت زیادی دارد. همچنین خیلی مهم است که فرد در چه آموزشگاهی و زیر نظر چه کسی آموزش دیده باشد.

پس برای انتخاب آموزشگاه نیز بایستی دقت و وقت کافی را صرف کنید تا تمام نکات و روش های مورد نیاز را آموزش ببینید و بیماران از عمل لابیاپلاستی که برای آن ها انجام می دهید رضایت کامل داشته باشند. اگر تمایل دارید در دوره‌ های آموزش لابیاپلاستی در مشهد شرکت کنید، می‌ توانید با آکادمی باران رحمتی تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید از طریق شماره های 09395934545 – 09366128808 ما در ارتباط باشید.

5/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *